30-04-2018

Renomovaný britský výtvarný fotograf David Yarrow sa stal novým európskym vyslancom spoločnosti Nikon

Amsterdam, Holandsko, 30. apríla 2018 – Spoločnosť Nikon Europe B.V. s potešením oznamuje, že svetoznámy fotograf David Yarrow sa pripojí do váženej skupiny fotografov spoločnosti Nikon ako jej európsky vyslanec.

Yarrow si svojimi evokatívnymi a pôsobivými fotografiami života na zemi získal rastúci záujem fotografov, zberateľov umenia a tiež bežných spotrebiteľov. Jeho veľké legendárne čiernobiele snímky sa vystavujú v mnohých popredných galériách a múzeách po celom svete. Sú príspevkom k jedinečnému štýlu, vďaka ktorému sa vypracoval medzi najlepších fotografov prírody na svete.

Yarrow používal produkty Nikon posledných 33 rokov – od počiatku kariéry, kedy pre časopis The Times stvoril legendárnu snímku Diega Maradonu z finále Svetového poháru v roku 1986, až po nedávne roky, kedy sa etabloval ako jeden z najpredávanejších výtvarných fotografov. V poslednom čase hral David kľúčovú úlohu pri uvádzaní modelu D850 na trh.

Čo je dôležitejšie, Yarrowove dielo vyjadruje jeho vášeň pre filantropiu a ochranu prírody. Túto vášeň ochotne predvádza prostredníctvom svojho špeciálneho projektu európskeho vyslanca spoločnosti Nikon, na ktorom momentálne pracuje v kenskom národnom parku Amboseli.

David Yarrow hovorí:Moja kariéra fotografa bola nekonvenčná a musím sa priznať, že som sa odmietal zaškatuľkovať do jednej ústrednej „témy“ alebo „špecializácie“. Napriek tomu pre mňa ostalo fotografovanie spôsobom uplatnenia a úniku, príležitosťou skúmať odľahlé kúty sveta a zachycovať extrémne prostredia a vzácnu divokú zver, pre ktorú sú tieto miesta domovom.

Fotoaparáty Nikon a objektívy NIKKOR zohrali významnú úlohu na každej ceste, na ktorú som sa vydal. Ich estetika a ergonómia sa neustále zlepšuje a nenapadá ma iná značka, ktorá tak dobre chápe potreby profesionálov i amatérskych fotografov. Fotografia je umelecká forma našej generácie a ja dúfam, že moja práca európskeho vyslanca spoločnosti Nikon pomôže povzbudiť a inšpirovať ľudí, aby menej používali svoje mobilné telefóny a viac svoje oči. To je podstata tejto práce.“

Program európskych vyslancov spoločnosti Nikon

Program európskych vyslancov spoločnosti Nikon pozostáva z talentovaných a vplyvných vizuálnych umelcov, ktorí využívajú najmodernejšie technológie a prehľad o aktuálnych spoločenských trendoch na zobrazenie aktuálnej doby. Spoločnosť Nikon vyzvala Davida na základe jeho všeobecného uznania ako fotografa, aby ako jej vyslanec uskutočnil svoj vysnený fotografický projekt.

Ďalšie informácie o Davidovi a jeho predchádzajúcich prácach nájdete na webovej lokalite spoločnosti Nikon.  

Kto je David

David Yarrow sa narodil v roku 1966 v škótskom Glasgowe. S fotografovaním začal už v útlom veku a ako 20-ročný stál na ihrisku finále Svetového poháru v Mexico City a fotografoval pre časopis The Times. V ten deň David urobil slávnu snímku Diega Maradonu držiaceho Svetový pohár. Následne bol pozvaný na fotografovanie Olympiády a mnohých iných športových podujatí. Trvalo však veľa rokov, než dospel do svojej komfortnej polohy, ktorou je dokumentovanie sveta prírody evokatívnymi a pôsobivými fotografiami života na zemi, ktorými si získal rastúci záujem zberateľov umenia. V roku 2018 sa David pevne etabloval ako jeden z najpredávanejších výtvarných fotografov na svete.

Všetky snímky spadajú pod ochrannú známku © David Yarrow