09-01-2018

NIKON ZVYŠUJE VŠESTRANNOSŤ TELEOBJEKTÍVU PRE ŠPORTOVÝCH FOTOGRAFOV A FOTOGRAFOV DIVEJ PRÍRODY

Amsterdam, Holandsko, 9. januára 2018: Nikon predstavuje objektív AF-S NIKKOR 180 – 400 mm f/4E TC1,4 FL ED VR, prvý teleobjektív z radu NIKKOR, ktorý sa pýši vstavaným 1,4-násobným telekonvertorom. Vždy ostrý a stabilný obraz – tento objektív so zoomom poskytuje ohniskovú vzdialenosť až 560 mm v okamihu, keď to situácia vyžaduje.

Od štadióna po úbočia hôr – s objektívom AF-S NIKKOR 180 – 400 mm f/4E TC1,4 máte v teréne k dispozícii všetky výhody. Pevná, ergonomicky umiestnená páčka umožňuje jednoduché a komfortné aktivovanie telekonvertora. Fotograf môže zväčšiť rozsah ohniskovej vzdialenosti 180 – 400 mm (f/4) až na 560 mm (f/5,6) bez zmeny držania fotoaparátu alebo oddialenia oka od hľadáčika. Pokročilá optická konštrukcia zabezpečuje, že fotografi môžu predĺžiť dosah objektívu bez kompromisov. A stabilizácia obrazu (VR) od spoločnosti Nikon poskytuje výhodu štyroch stupňov EV dokonca aj pri aktivovanom telekonvertore. Režim SPORT VR spoľahlivo sleduje rýchlo sa pohybujúce objekty a pokročilý systém automatického zaostrovania zaručuje špičkovú rýchlosť zachytenia objektu. Výhodou z pohľadu ergonómie je zámena krúžku zoomu a zaostrovania oproti štandardnej konfigurácii, čo prináša lepšie vyváženie pri držaní, a použitie fluoritového prvku, ktorý umožňuje zachovať nízku hmotnosť objektívu.

Dirk Jasper, Manager of Product Marketing, Nikon Europe, hovorí: „Tento teleobjektív bol vytvorený ako odpoveď na požiadavky profesionálnych športových fotografov a fotografov divej prírody, ktorí na zhotovenie snímky potrebujú akúkoľvek ohniskovú vzdialenosť. Pokrok v oblasti optických technológií znamená, že dnes môžeme zákazníkom ponúknuť väčšiu flexibilitu a dlhší dosah bez zvýšenia hmotnosti alebo zhoršenia výkonu. A menej častá výmena objektívu znamená v teréne menej zmeškaných príležitostí.“

Súhrn hlavných funkcií

- Vstavaný 1,4-násobný telekonvertor: rozsah ohniskových vzdialeností 180 – 400 mm (f/4) predĺži až na 560 mm (f/5,6).
- Ostrý pri každej vzdialenosti: využívajte výhody ostrosti v celom rozsahu priblíženia, dokonca aj pri snímaní s úplne otvorenou clonou.
- Stabilný a rýchly: stabilizácia obrazu (VR) umožňuje snímať s časmi uzávierky až o 4 kroky dlhšími, než je obvykle možné.¹ Režim SPORT VR spoľahlivo sleduje rýchlo sa pohybujúce objekty.
- Vždy presný: pokročilé automatické zaostrovanie so sledovaním objektu udrží krok s rýchlo sa pohybujúcimi objektmi. Elektromagnetická clona zaručuje presné expozície pri vysokých frekvenciách snímania.
- Pripravený do terénu: každá pohyblivá časť objektívu je dôkladne utesnená proti poveternostným vplyvom. Fluórová vrstva aktívne odpudzuje vodu, prach a nečistoty bez negatívneho vplyvu na kvalitu snímok.

¹ Na základe noriem asociácie CIPA