13-10-2017

Fotoaparát Nikon D850 získal doteraz najvyššie hodnotenie DxOMark pre snímač plnoformátovej digitálnej jednookej zrkadlovky – 100 bodov

Amsterdam, Holandsko, 13. októbra 2017: Spoločnosť Nikon s potešením oznamuje, že fotoaparát Nikon D850 získal doteraz najvyššie hodnotenie DxOMark pre snímač plnoformátovej digitálnej jednookej zrkadlovky – 100 bodov.

Fotoaparát D850, ktorý je prvou digitálnou jednookou zrkadlovkou Nikon vybavenou plnoformátovým zozadu osvetleným snímačom CMOS formátu FX s ultravysokým rozlíšením 45,7 Mpx, dosiahol v prísnych testoch laboratórií DxOMark rekordný počet bodov.

Analýza laboratórií DxOMark, ktorá vyzdvihla špičkovú kvalitu snímok a možnosti citlivosti ISO tohto fotoaparátu, vysvetľuje, že „vďaka prvému použitiu zozadu osvetleného snímača v plnoformátovej digitálnej jednookej zrkadlovke Nikon so supervysokým rozlíšením 45,7 Mpx sa kvalita snímok fotoaparátu Nikon D850 vyrovná fotoaparátom stredného formátu a často ich aj prekonáva“ a „pokiaľ ide o kvalitu snímok, Nikon D850 vytvára triedu sám pre seba“.

Dirk Jasper, produktový manažér zo spoločnosti Nikon Europe, povedal: „Pokiaľ ide o kvalitu snímok, fotoaparát D850 je priekopnícky. Sme nadšení, že doteraz najvyššie hodnotenie DxOMark je toho dôkazom.“

DxOMark je dôveryhodný priemyselný štandard pre nezávislé merania kvality snímok objektívov a hodnotenia fotoaparátov, objektívov a smartfónov. Celkové hodnotenie DxOMark pre snímač zahŕňa testovanie troch zložiek: farebnej hĺbky pri fotografovaní portrétov, dynamického rozsahu pri fotografovaní krajiny a citlivosti ISO pri slabom svetle počas fotografovania športu, divých zvierat a iných akcií.

Toto 100-bodové hodnotenie je tiež vhodne načasované, pretože v tomto roku pokračujú oslavy 100. výročia založenia spoločnosti Nikon.

Úplné hodnotenie DxOMark je k dispozícii tu.

Ďalšie informácie o ocenených produktoch spoločnosti Nikon nájdete na adrese www.europe-nikon.com.