27.apríla 2011

AF-S NIKKOR 50 mm f/1,8G

Spoločnosť Nikon dnes predstavuje nový štandardný 50 mm objektív NIKKOR s vysokou svetelnosťou f/1,8. Objektív vyniká novovyvinutým optickým systémom, ktorý je navrhnutý tak, aby splnil nároky moderných digitálnych jednookých zrkadloviek. Systém poskytuje obraz vysokej kvality a ponúka používateľovi jednoduchú a cenovo dostupnú možnosť objaviť rozdiel pri fotografovaní s vysokou svetelnosťou.

 

Zurab Kiknadze, produktový manažér pre objektívy, príslušenstvo a softvér spoločnosti Nikon Europe, hovorí:

„50 mm objektív je ideálnym druhým objektívom. Pre nadšencov do digitálnych jednookých zrkadloviek je skvelou príležitosťou, ako prekročiť možnosti súpravového objektívu a začať skúmať kreatívne možnosti vysokej svetelnosti, ako je príjemne rozostrené pozadie pri portrétoch alebo pohodlné fotografovanie pri slabom osvetlení."

 

Nízke clonové číslo f/1,8 robí z nového 50 mm objektívu Nikon skvelú voľbu pre málo osvetlené scény alebo pre fotografovanie, keď vyžadujeme malú hĺbku ostrosti. Môžete zvýrazniť fotografované objekty a vytvoriť portréty s jemnou reprodukciou neostrých miest obrazu (bokeh) alebo fotografovať bez prisvetľovania a napriek tomu nasnímať pôsobivé ostré snímky. Vysoká svetelnosť prináša tiež jasný obraz v hľadáčiku, čo uľahčuje kompozíciu snímok.

Objektív s úplne novým optickým dizajnom je zložený zo siedmich členov v šiestich skupinách, vrátane jedného asférického členu pre skvelú kvalitu obrazu. Špecializovaný tichý ultrazvukový motor (SWM) zaisťuje diskrétne a presné automatické zaostrovanie. Objektív je kompatibilný s digitálnymi jednookými zrkadlovkami Nikon formátu FX. Pri použití s digitálnymi jednookými zrkadlovkami Nikon formátu DX je jeho ohnisková vzdialenosť (ekvivalentná) 75 mm.

Objektív s hmotnosťou iba 185 gramov, pýšiaci sa kovovým upevnením odolným proti vplyvom počasia, je pozoruhodne ľahký a kompaktný. Je ideálny na fotografovanie portrétov aj bežné fotografovanie a môžete ho vziať vždy so sebou. Vďaka presvedčivej kombinácii klasickej ohniskovej vzdialenosti, svetelnosti a kvalitnej optike si tento objektív ľahko zaslúži svoje miesto v taške každého fotografa.

 

Objektív sa dodáva so slnečnou clonou objektívu HB-47 a mäkkým puzdrom CL-1013.