9.2.2011

Nikon Coolpix S3100 a S4100

Nikon rozširuje rad COOLPIX o novú štýlovú dvojicu

Spoločnosť Nikon Europe dnes predstavila dva nové kompaktné fotoaparáty série COOLPIX Style. Túto dvojicu tvorí extrémne tenký a štýlový fotoaparát S3100, ktorý je nasledovníkom nesmierne obľúbeného fotoaparátu S3000 a fotoaparát S4100 s inteligentným dotykovým ovládaním.

Štýl a podstata – fotoaparát S3100

Štíhly fotoaparát COOLPIX S3100 je dostatočne tenký na nosenie v akomkoľvek vrecku. Predstavuje ideálny spôsob, ako štýlovo zachytiť fotografie a videosekvencie s vysokým rozlíšením. Dodáva sa v siedmich nápadných farbách od fialovej po modrú a od červenej po žltú a ponúka množstvo inteligentných funkcií, ktoré umožňujú snímať vysokokvalitné snímky a jednoduchšie a zábavnejšie zaznamenávať videosekvencie s vysokým rozlíšením.


Fotoaparát S3100 je vybavený technológiou, ktorá sa ľahko používa, širokouhlým objektívom NIKKOR s 5-násobným priblížením a 14-megapixlovým obrazovým snímačom CCD. Výsledkom sú zábery s vynikajúcimi detailmi, ktoré vyzerajú ohromujúco aj pri zväčšení. Zachytenie spomienok, ktoré si zaslúžia viac než len snímku, umožňuje špeciálne tlačidlo záznamu videosekvencií uľahčujúce okamžité prepnutie na nahrávanie akcie.
Fotoaparát S3100 je vybavený aj systémom inteligentných portrétov spoločnosti Nikon, ktorý zaručuje skvelé fotografie aj tých najhanblivejších objektov. Vďaka funkciám ako samospúšť detegujúca úsmev, kontrola žmurknutia a zmäkčenie pleti vyzerá každý čo najlepšie. Tvorivé spracovanie zachytenej snímky už nemôže byť jednoduchšie, pretože množstvo jednoducho použiteľných efektov filtrov fotoaparátu umožňuje upravovať snímky priamo vo fotoaparáte bez potreby počítača.

 

Fotoaparát COOLPIX S3100 sa dodáva v siedmich farbách: vo fialovej, červenej, čiernej, modrej, ružovej, citrusovej žltej a striebornej a bude k dispozícii za odporúčanú maloobchodnú cenu 129 euro.

 

Inteligentný dotyk – fotoaparát S4100

Pre tých, ktorí túžia po najnovšej technológii a štýle, prichádza tento 14-megapixlový fotoaparát dodávaný v piatich pôsobivých farbách vrátane červenej a bronzovej. Vybavený je 7,5-centimetrovým intuitívnym displejom LCD s vysokým rozlíšením, 460 000 bodmi a dotykovým ovládaním a je dostatočne tenký na to, aby ste si ho mohli dať do vrecka a vziať kamkoľvek so sebou.

Jednoduchým dotknutím sa displeja sa môžete posúvať medzi snímkami alebo pomocou dotykovej spúšte zhotoviť snímku - fotoaparát automaticky nastaví správne zaostrenie a expozíciu položky, ktorej sa dotknete. Kedykoľvek dostanete chuť, môžete pomocou špeciálneho tlačidla záznamu videosekvencie prepnúť do režimu nahrávania s vysokým rozlíšením (720p).

 

Širokouhlý objektív NIKKOR fotoaparátu COOLPIX S4100 s 5-násobným priblížením ponúka rovnomerne ostré výsledky a štyri pokročilé technológie proti rozmazaniu snímok, ktoré minimalizujú účinky pohybu objektu, slabého osvetlenia a chvenia fotoaparátu. Snímky možno takisto bez väčšej námahy upravovať priamo vo fotoaparáte pomocou ľahko použiteľných efektov filtrov, napríklad pomocou možnosti výberu farby, ktorá premení snímku na monochromatickú a potom pridá farbu vo vybratej oblasti, a možnosti zobrazenia krížikov, ktorá jasným predmetom pridá žiarivý efekt.  

 

Fotoaparát COOLPIX S4100 sa dodáva v piatich farbách: v červenej, čiernej, fialovej, medovo bronzovej a striebornej a bude k dispozícii za odporúčanú maloobchodnú cenu 149 euro.