01/12/2012

Súťaž Nikon Photo Contest, 2012 – 2013, Práve odštartovala

Spoločnosť Nikon dnes odštartovala začiatok súťaže Nikon Photo Contest. Príspevky do jednej z najuznávanejších fotografických súťaží na svete sa môžu odovzdávať od dnešného dňa až do 28. februára 2013.

 

Nikon Photo Contest (NPC) je nový názov pre súťaž, ktorá sa pod názvom Nikon Photo Contest International koná od roku 1969. Tento 34. ročník sa okrem nového názvu vyznačuje tiež dôležitými zmenami, ako je napríklad vytvorenie kategórie pre videosekvencie.

 

Súťaž NPC je tohto roku rozčlenená do štyroch kategórií: samostatné fotografie (kategória A), fotografický príbeh (kategória B, dve až päť myšlienkovo alebo tematicky zviazaných fotografií), fotografické videosekvencie (kategória C, videosekvencie s maximálnou dĺžkou 45 sekúnd) a Pohyblivé momentky (kategória D). V kategórii D spoločnosť Nikon prijíma diela zhotovené fotoaparátmi systému Nikon 1 pomocou nového režimu Pohyblivá momentka, ktorý spája v jeden celok statické fotografie a videosekvencie.

 

Do súťaže sa môžu zapojiť profesionálni aj amatérski fotografi zo všetkých krajín, s akýmikoľvek schopnosťami a skúsenosťami. 

 

Porota súťaže NPC obsahuje známych fotografov, aktívnych na celosvetovej scéne. Táto porota vyberie celkom 64 diel, ktorým bude udelená prvá, druhá a tretia cena v jednotlivých kategóriách, a tiež najlepšie dielo, ktoré získa Hlavnú cenu (Grand Prize). Novinkou je aj ocenenie Participants' Award pre najobľúbenejší príspevok, ktorý vyberú samotní súťažiaci. Víťazné príspevky budú vyhlásené v lete 2013 a predstavené na verejnej výstave (miesto, dátum

a ďalšie podrobnosti výstavy budú oznámené neskôr).

 

Víťazní súťažiaci budú odmenení finančnými čiastkami pohybujúcimi sa od 100 000 jenov (približne 970 eur1) do 1 000 000 jenov (približne 9 700 eur2), za ktoré si budú môcť nakúpiť produkty spoločnosti Nikon. 

 

Ďalšie informácie týkajúce sa súťaže NPC, vrátane zoznamu porotcov, podmienok účasti, pravidiel súťaže, úplného zoznamu cien a podmienok jednotlivých kategórií, nájdete na oficiálnych webových stránkach http://www.nikon-photocontest.com