08.01.2013

Spoločnosť Nikon uvádza na trh dva nové objektívy radu 1 NIKKOR

Spoločnosť Nikon uvádza na trh dva nové objektívy radu 1 NIKKOR: ultraširokouhlý teleobjektív 1 NIKKOR VR 6.7–13mm f/3.5–5.6 a objektív 1 NIKKOR VR 10–100mm f/4.0–5.6 s výkonným 10-násobným priblížením.

Tieto dva nové objektívy, ktoré boli ohlásené v roku 2012, rozširujú rad 1 NIKKOR na opačných koncoch spektra. Objektív 1 NIKKOR VR 6.7–13mm je ultraširokouhlý teleobjektív a objektív 1 NIKKOR 10-100mm je objektív s výkonným 10-násobným priblížením. Oba objektívy sú vybavené systémom stabilizácie obrazu spoločnosti Nikon, ktorý umožňuje korigovať rozmazania obrazu a zabezpečiť, že sú statické zábery ostré a videosekvencie stabilné. Oba modely sú vybavené mechanizmom zasúvateľného objektívu, ktorý umožňuje objektív zasunúť, pokiaľ sa nepoužíva, a vďaka tomu ponúka jedinečnú prenosnosť.

Jordi Brinkman, produktový manažér oddelenia kompaktných systémových fotoaparátov Nikon 1 spoločnosti Nikon Europe, hovorí: „Systém Nikon 1 bol veľmi úspešný a veľkou časťou toho úspechu boli aj naše objektívy 1 NIKKOR, ktoré umožnili používateľom preskúmať celý svoj fotografický potenciál. S týmito dvoma novými objektívmi bude rad 1 NIKKOR ponúkať celkovo osem rôznych objektívov.“
Pokračuje: „Kompaktný objektív 1 NIKKOR VR 6.7–13mm predstavuje prvý ultraširokouhlý teleobjektív v rade 1 NIKKOR. Ide o vynikajúcu voľbu pre používateľov, ktorí chcú snímať nádherne ostré snímky štýlových interiérov alebo nasnímať celú rodinu pomocou jednej skupinové fotografie.“

Jordi uzatvára: „Na druhom konci spektra sa nachádza objektív 1 NIKKOR VR 10–100mm – ide o všestranne výkonný prenosný objektív, ktorý miesto širokouhlého snímania ponúka fotografovanie pomocou výkonného teleobjektívu. Tento model je vynikajúci na dovolenku alebo na víkendové cesty mimo mesta, keď potrebujete všestrannosť, ale nechcete nosiť niekoľko objektívov.“

Objektívy 1 NIKKOR zachytávajú život s výnimočnou ostrosťou. Tieto objektívy sú navrhnuté pre používateľov s aktívnym životným štýlom. Neustále sa rozrastajúci rad pokrýva široký rozsah scén a všetky objektívy sú optimalizované na záznam videosekvencií. Spoločne s prenosnosťou, výkonom a rýchlosťou fotoaparátov Nikon 1 umožňujú malé rozmery objektívov 1 NIKKOR skutočne odlíšiť systém Nikon 1 od iných produktov.

Oba objektívy ponúkajú optiku optimalizovanú pre systém Nikon 1 a obraz ostrý až po okraje. Asférická šošovka a prvky zo skla ED zaručujú vynikajúce rozlíšenie a kontrast. Ich kompaktná veľkosť a nízka hmotnosť prispievajú k pohodlnej prenosnosti systémových fotoaparátov Nikon 1 bez zníženia kvality obrazu. Pri snímaní pomocou skla od spoločnosti Nikon si môžete byť istí, že zachytávajú úžasne ostré snímky s živým zobrazením farieb a nádherným kontrastom.

1 NIKKOR VR 6.7–13mm f/3.5–5.6 ultra wide-angle zoom lens

Ultraširokouhlý teleobjektív 1 NIKKOR VR 6.7–13mm f/3.5–5.6

Ak sa pozriete na fotografiu zachytenú pomocou objektívu 1 NIKKOR VR 6.7–13mm, budete mať dojem, že ste priamo v jadre akcie. Prvý ultraširokouhlý teleobjektív pre systém Nikon 1 vám umožní priblížiť sa k fotografovanému objektu a aj napriek tomu zachytiť na snímke všetko podstatné.

Rovnako ako všetky objektívy radu 1 NIKKOR ponúka aj tento objektív dokonalú rovnováhu medzi prenosnosťou, výkonom, rýchlosťou a kvalitou. Vďaka rozsahu ohniskovej vzdialenosti 6,7 – 13 mm (ekvivalent formátu 35 mm: približne 18 – 35 mm) a obrazovému uhlu 100°, ktorý je najširší zo všetkých objektívov 1 NIKKOR, je tento objektív ideálny na zvýraznenie veľkosti pôsobivej krajinky, vynikajúci, ak chcete dostať celú rodinu na jednu skupinovú snímku, a priamo stvorený na zachytávanie nádherne ostrých kompozícií štýlových interiérov.

Tento ľahký ultraširokouhlý teleobjektív sa dodáva v striebornej alebo čiernej farbe a je vybavený príťažlivým a kompaktným dizajnom s vysoko kvalitným kovovým vonkajším povrchom. Vďaka stabilizačnému systému na stabilizáciu obrazu, ktorý zabraňuje rozmazaniu snímok, môžete bez obáv snímať ručne snímky aj videosekvencie. Hladký mechanizmus nastavenia clony umožňuje jednoducho prejsť od ostrého k rozostrenému pozadiu, na ktorom objekty lepšie vyniknú, a to aj v prípade videosekvencií.

1 NIKKOR VR 10–100mm f/4.0–5.6 powerful 10x zoom lens

Výkonný teleobjektív s 10-násobným priblížením 1 NIKKOR VR 10–100mm f/4.0–5.6

Najmenší¹ dokonale prenosný objektív s 10-násobným priblížením na svete je vybavený výkonným rozsahom transfokátora, vďaka ktorému ide o prirodzenú voľbu, ak sa chcete priblížiť k vzdialenému objektu. 1 NIKKOR VR 10–100mm predstavuje všestranný objektív, ktorý môžete vziať všade, a umožňuje jednoducho snímať čokoľvek od detailných portrétov až po vzdialenú športovú akciu.
Tento všestranne výkonný objektív je rovnako vhodný na širokouhlé snímanie aj snímanie pomocou teleobjektívu vďaka rozsahu ohniskovej vzdialenosti 10 – 100 mm (ekvivalent formátu 35 mm: 27 – 270 mm) a maximálnou clonou f/4,0 – 5,6. Systém stabilizácie pre stabilizáciu obrazu zabezpečuje, že budú statické zábery ostré a videosekvencie vždy stabilné, dokonca aj pri maximálnom priblížení.

Tento objektív sa dodáva v čiernej, striebornej a bielej farbe a je vybavený štýlovým kompaktným dizajnom a vysoko kvalitným kovovým povrchom. Ide o nenahraditeľný všestranný objektív, používanie ktorého vám vždy urobí radosť. Môžete ho nosiť, kamkoľvek pôjdete – vždy budete mať dokonalý objektív na zachytenie akcie vo všetkých situáciách.

Mäkké puzdro objektívu CL-N101 chráni vaše objektívy 1 NIKKOR pred prachom a poškriabaním. Bajonetová slnečná clona HB-N106 s montážou na slnečnú clonu umožňuje chrániť objektív 1 NIKKOR, minimalizovať rozptýlené svetlo a znižovať mieru závojov a reflexov objektívu. Ak clonu nepoužívate, možno ju otočiť a namontovať na objektív. Clona je vybavená montážou pomocou otočného zámku pre dodatočnú bezpečnosť. Bajonetová slnečná clona HB-N105 sa dodáva ku každému zakúpenému objektívu 1 NIKKOR VR 6.7–13mm.

Súčasný rad systému 1 NIKKOR má týchto zástupcov: kompaktný a ľahký teleobjektív 1 NIKKOR VR 10-30mm f/3.5-5.6, ktorý vám umožní dokonale využiť každú fotografickú príležitosť, kompaktný teleobjektív 1 NIKKOR VR 30-110mm f/3.8-5.6 s priblížením, tenký širokouhlý objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou 1 NIKKOR 10mm f/2.8, objektív 1 NIKKOR VR 10-100mm f/4.5-5.6 PD-ZOOM vybavený mechanizmom motorizovaného nastavenia, vhodný na záznam videosekvencií, superštíhly 1 NIKKOR 11-27.5mm f/3.5-5.6 s 2,5-násobným priblížením a objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou 1 NIKKOR 18.5mm f/1.8 s rýchlou svetelnosťou objektívu. S ďalšími dvoma novými objektívmi sa celkový počet zástupcov tohto radu zvýši na osem.

¹Najmenší na svete Platí na základe výskumu spoločnosti Nikon s porovnaním objemu pri zasunutom objektíve k dátumu oznámenia tohto objektívu 8. januára 2013 v kategórii objektívov s 5-násobným alebo vyšším priblížením pre digitálne fotoaparáty s vymeniteľnými objektívmi.