19/04/2012

Nový Nikon D3200 umožňuje každému jednoducho snímať nádherné fotografie

Spoločnosť Nikon predstavuje model D3200, novú digitálnu jednookú zrkadlovku pre začiatočníkov s jednoduchým ovládaním. Tento model je vybavený režimom Sprievodca najnovšej generácie s podporou videa v rozlíšení Full HD, ktoré umožňuje získať nádherné snímky vysokej kvality a videosekvencie vo filmovej kvalite.

 

Marina Gurevich, produktová manažérka spoločnosti Nikon pre Európu, hovorí: „Model D3200 je nasledovníkom najlepšie predávaného modelu digitálnej jednookej zrkadlovky v Európe, D3100¹. Ide o výkonný fotoaparát ponúkajúci vynikajúcu kvalitu snímky s neuveriteľne vysokým počtom megapixelov a videom v rozlíšení Full HD. Pre začiatočníkov v oblasti fotografovania digitálnou jednookou zrkadlovkou je záznam ohromujúcich fotografií zjednodušený vďaka režimu Sprievodca, ktorý sprevádza jednotlivými krokmi postupu fotografovania pomocou jasných pokynov a obrázkov. Ide o ideálny fotoaparát pre tých, ktorí chcú jednoducho zachytiť úžasné snímky toho, na čom im záleží, ako je rodina alebo zážitky z ciest."

Model D3200 je ideálny pre tých, ktorí chcú robiť kvalitné fotografie a videá. Či už zakladáte rodinu alebo sa chystáte na veľký výlet, ľahko pochopiteľné funkcie modelu D3200 znamenajú, že môžete tvoriť nádherné snímky aj v prípade, že ste nikdy nepoužívali digitálnu jednookú zrkadlovku.

 

Režim Sprievodca, ktorý bol v minulosti súčasťou obľúbených digitálnych jednookých zrkadloviek D3000 a D3100, je teraz k dispozícii v tretej generácii. Obsahuje významné vylepšenia, ktoré vám pomôžu oboznámiť sa s rozšírenými tvorivými možnosťami a navigujú vás celým postupom po jednotlivých krokoch. Zároveň s týmto režimom je aktivovaný aj režim Assist Images (Pomocné snímky), ktorý používa vizuálne príklady a pomôže vám získať presnú predstavu o požadovanej snímke. Nikdy predtým nebolo tak jednoduché zachytiť to úžasné rozmazanie pozadia pri portrétoch alebo vyfotografovať ostré snímky vašich detí pri hre. Do ponuky Advanced operation (Pokročilé operácie) boli pridané nové položky. Tie vám napríklad umožnia vylepšiť červenú farbu pri západoch slnka alebo znížiť rozmazanie.

 

Firemný automatický systém rozpoznania scény podrobne analyzuje snímanú scénu a upraví zaostrenie, expozíciu a vyváženie bielej farby tak, aby ste získali optimálne výsledky. A ak chcete, aby fotoaparát urobil prácu za vás, máte k dispozícii množstvo automatických funkcií, ako je napr. Scene Auto Selector (Automatická voľba scény) v režimoch živého náhľadu a scény, kde sa použije najvhodnejšie nastavenie.

Neuveriteľných 24,2 miliónov pixelov modelu D3200 dovoľuje zrobiť fotografie s bohatými detailmi. To znamená, že môžete obľúbené fotografie orezať alebo si ich vytlačiť vo veľkom formáte a uchovať svoje spomienky bez straty ostrosti obrazu. Najnovší obrazový procesor spoločnosti Nikon, rýchly a výkonný EXPEED 3, zaisťuje veľmi rýchlu prevádzku a vytvára pozoruhodne jasné fotografie s vynikajúcou reprodukciou farieb. Tiež ponúka vylepšený záznam videosekvencií. Citlivosť ISO 100 - 6 400 (s možnosťou rozšírenia na ekvivalent hodnoty 12 800) pomáha fotografovať ostré snímky v slabom svetle. Systém dokonale presného automatického zaostrovania s 11 zaostrovacími poliami zaručí, že budú požadované objekty na snímke ostré, a poskytne ostré výsledky aj v prípade, že sa fotografovaný objekt nenachádza v strede obrázku alebo je dokonale nevypočítateľný, napríklad v prípade smejúceho sa dieťaťa. Vďaka snímaniu akcie rýchlosťou štyroch obrázkov za sekundu pomáha fotoaparát D3200 zaznamenať rýchlo sa pohybujúce objekty, napríklad deti hrajúce sa na skateboardoch, v ten správny okamih.

 

Ak budete fotografovať v podmienkach s vysokým kontrastom, napríklad pri scénach nasvietených zozadu, funkcia Active D-Lighting spoločnosti Nikon automaticky upraví osvetlenie a zároveň zachová podrobnosti v tmavých aj jasných oblastiach. Výsledkom sú ohromujúce fotografie s prirodzeným kontrastom.

Keď chcete zvečniť skutočne prelomový okamih, napríklad prvé kroky vášho dieťaťa alebo jeho úlohu v školskej hre, snímka niekedy nestačí.

 

Zaznamenávajte vlastné úžasné videosekvencie v rozlíšení Full HD (1 080p) pomocou jednoducho dostupného tlačidla videozáznamu. Potom si ich môžete prehrávať na televízore s vysokým rozlíšením. Veľký snímač a vysoká citlivosť ISO fotoaparátu umožňujú získať snímky vynikajúcej kvality. Fotoaparát je vybavený vysokokvalitným vstavaným mikrofónom, ak však chcete nahrávanie zvuku ešte vylepšiť, môžete využiť vstup pre voliteľný externý mikrofón. Videosekvencie môžete vo fotoaparáte jednoducho upravovať výberom počiatočného a koncového bodu aj uložením vybratých kompozíc, takže vám nikdy neunikne ani okamih. V spojení so širokou škálou objektívov NIKKOR môžete vytvárať fantastické filmové efekty, ktoré oživia vaše domáce videá v rozlíšení HD.

Vďaka voliteľnému mobilnému adaptéru WU-1a môžete teraz bezdrôtovo prenášať fotografie z fotoaparátu do inteligentného zariadenia. To znamená, že ich môžete ľahko zdieľať s priateľmi a rodinou prostredníctvom sociálnych sietí alebo e-mailu alebo ich ukladať a zálohovať, aj keď ste na cestách. Bezdrôtový mobilný adaptér WU-1a je ideálnym príslušenstvom na cesty, pretože na prenos fotografií z fotoaparátu do inteligentného zariadenia nepotrebujete pripojenie k sieti Wi-Fi. Fotoaparát je možné dokonca diaľkovo ovládať prostredníctvom inteligentného zariadenia, takže môžete byť súčasťou skupinových fotografií, ako je napríklad rodinný portrét, a pred nasnímaním fotografie si môžete zobraziť náhľad snímky. Fotoaparát D3200 je kompatibilný s inteligentnými zariadeniami so systémom Android.

K dispozícii sú rôzne funkcie úprav, ktoré vám pomôžu objaviť v sebe umeleckú iskru. Tvorivé efekty, ako sú Efekt miniatúry, Selektívna farba, Farebná skica alebo Filtrové efekty umožňujúce pridať studený alebo zmäkčovací filter, dodajú dokončenej snímke osobný nádych. Pomocou funkcií úprav môžete tiež zmeniť veľkosť fotografií, rýchlo ich upraviť alebo ich dokonca vyrovnať, ak je to potrebné - a všetky tieto ľahké a rýchle vylepšenia kvality vašich snímok môžete vykonávať priamo vo fotoaparáte.

 

Vďaka veľkému monitoru LCD s uhlopriečkou 7,5 cm (3 palce) a rozlíšeniu 921 000 bodov je kontrola a úprava vašich videosekvencií a fotografií radosťou.

Ľahké a malé telo Nikonu D3200 je dobre prenosné a nezaberá veľa miesta, takže vám neunikne žiaden dôležitý okamih. Keď začnete fotoaparát používať, zistíte, že ovládacie prvky sú intuitívne rozložené tak, aby ste fotoaparát mohli pevne držať a pohodlne ho ovládať. Najčastejšie používané funkcie, ako sú režim živého náhľadu a snímací režim, majú samostatné tlačidlá. Ak chcete vytvoriť autoportrét pomocou voliteľného diaľkového ovládača ML-L3, fotoaparát D3200 vám to uľahčí vďaka prijímaču na prednej aj zadnej strane. Tlačidlo informácií je tiež pohodlne po ruke, ak by ste potrebovali ďalšiu pomoc.

- Inteligentné automatické zaostrovanie pre videosekvencie: pri zázname videa D-movie využite súvislé automatické zaostrovanie (AF). Nepretržité automatické zaostrovanie (AF-F) a Automatické zaostrovanie so sledovaním objektu udržujú ostrý obraz aj pri snímaní pohyblivých objektov. Automatické zaostrovanie s prioritou tváre je ideálne na snímanie udalostí, pri ktorých sa chcete uvoľniť a nechať fotoaparát, aby zaostroval na tváre.

- Rozšírené možnosti videosekvencie: môžete zaznamenávať v rozlíšení Full HD (1 080p), fotoaparát podporuje použitie stereofónneho mikrofónu ME-1 spoločnosti Nikon. Funkcia úprav vo fotoaparáte vám napríklad umožní nastaviť počiatočný a koncový bod vašej videosekvencie. Výstup mini HD dovoľuje prehrávanie na televízoroch HDTV.

- Objektívy NIKKOR: vďaka legendárnym objektívom NIKKOR spoločnosti Nikon môžete snímať v živých farbách, s úžasným kontrastom a ostrými detailmi, alebo experimentovať s filmovými efektmi. Použite svetelné objektívy s pevným ohniskom na zachytenie úžasných portrétov, makroobjektívy na detaily v životnej veľkosti alebo teleobjektívy na zachytenie vzdialených objektov.

- Možnosti systému Nikon: ponúkajú nekonečné tvorivé príležitosti vďaka širokej škále príslušenstva. Toto príslušenstvo zahŕňa aj jednotku GPS GP-1, vďaka ktorej nikdy nezabudnete, kde ste snímku zachytili. Model D3200 má vstavaný vyklápací blesk, ale s voliteľným systémom bleskov je zachytávanie pôsobivých fotografií ešte jednoduchšie a tvorivejšie. Kompaktný a ľahký blesk SB-400 ponúka inteligentné riadenie záblesku so zohľadnením nastavenia objektívu (i-TTL) a osvetlenie nepriamym zábleskom, čím môžete získať prirodzenejší účinok osvetlenia bez výrazných tieňov. Multifunkčný blesk SB-700 ponúka vzrušujúci potenciál bezdrôtovej prevádzky viacerých bleskov prostredníctvom systému kreatívneho osvetlenia Nikon.

¹ GFK,  Európa (24 krajín), celý rok 2011, hodnota a podiel na trhu.