08.01.2013

Ponúkame vám fotoaparát COOLPIX S6500 s pripojením Wi-Fi a fotoaparát COOLPIX S2700

Spoločnosť Nikon Europe dnes rozšírila sériu kompaktných fotoaparátov COOLPIX o dva nové modely, ktoré sú tak štíhle a štýlové, že ich budete chcieť mať všade pri sebe. Farebný fotoaparát S6500 so zabudovaným pripojením Wi-Fi, snímačom CMOS s rozlíšením 16 miliónov pixelov a širokouhlým objektívom NIKKOR s 12x optickým priblížením vám umožňuje ihneď zdieľať svoje zážitky pomocou pripojenia na internet a odosielania kvalitných fotografií v priebehu niekoľkých sekúnd. Štíhly a štýlový fotoaparát S2700 má ideálnu vreckovú veľkosť, zároveň je však vybavený širokouhlým objektívom NIKKOR so 6x optickým zoomom, rozlíšením 16 miliónov pixelov, displejom LCD s uhlopriečkou 6,7 cm (2,7 ") s antireflexnou vrstvou a možnosťou záznamu videosekvencií v rozlíšení HD (720p)

 

„Pomocou fotoaparátov COOLPIX S6500 aj COOLPIX S2700 je možné jednoducho zaznamenávať úžasné fotografie aj videosekvencie na cestách, a fotoaparát S6500 vám umožní ich ihneď zdieľať on-line,“ vysvetľuje Nicolas Gillet, produktový manažér pre spotrebiteľské produkty spoločnosti Nikon Europe. „Širokouhlé objektívy oboch modelov vám umožňujú oddialiť pre skupinové zábery alebo snímať detailné fotografie blízkej osoby, zatiaľ čo systém Inteligentný portrét a možnosť Upraviť vzhľad zabezpečí, že fotografované osoby budú vyzerať na vašich portrétoch čo najlepšie. Fotoaparát S6500 vám umožňuje ihneď zdieľať kvalitné snímky pomocou siete Wi-Fi, takže ich vaši priatelia a blízki budú môcť obdivovať ihneď po nasnímaní.“

Fotoaparát S6500 – priblížte a zdieľajte

Vďaka fotoaparátu COOLPIX S6500 sa už nemusíte rozhodovať medzi kvalitou snímky a okamžitým odoslaním. Objektív NIKKOR s 12x optickým priblížením a širokouhlým pokrytím (25 – 300 mm) vám umožní zaznamenávať presné snímky s vysokým rozlíšením, či už zblízka alebo z diaľky. Snímač CMOS s rozlíšením 16 miliónov pixelov so zadným podsvietením zaisťuje správne osvetlenie scény, či už fotografujete západ slnka, slabo osvetlený koncert alebo romantickú večeru pri sviečkach.

Záznam videosekvencií v rozlíšení Full HD (1080p) je jednoduchý vďaka samostatnému tlačidlu záznamu videosekvencií, ktoré ihneď prepína medzi snímaním fotografií a videosekvenciami. Automatická technológia stabilizácie obrazu od spoločnosti Nikon tiež vyrovnáva účinky chvenia fotoaparátu v reálnom čase a umožňuje vám sústrediť sa iba na kompozíciu.

Ak nasnímate fotografie a videosekvencie, ktoré chcete zdieľať, zabudované pripojenie Wi-Fi vám umožní preniesť ich rovno do vášho inteligentného zariadenia a odoslať ich do obľúbených sociálnych sietí. Svoje inteligentné zariadenie môžete tiež použiť ako diaľkový ovládač fotoaparátu – to sa hodí napríklad pri snímaní autoportrétov.

Fotoaparát COOLPIX S6500 sa dodáva v šiestich živých farbách: striebornej, čiernej, červenej, modrej, bielej a oranžovej.*

Fotoaparát S2700 – farbistý spôsob, ako zachytiť život

Štíhly fotoaparát S2700 vám padne do ruky ako uliaty vďaka svojmu telu s hrúbkou 20,7 mm, ktoré sa dodáva v rôznych príjemne živých farbách. Objektív NIKKOR so 6x optickým priblížením umožňuje snímať fotografie s veľkou presnosťou a obrazový snímač CCD s rozlíšením 16 miliónov pixelov ponúka jasné fotografie a ostré videosekvencie v rozlíšení HD (720p).

Inteligentné automatické funkcie prispôsobia nastavenia fotoaparátu aktuálnej situácii, takže na získanie dokonalých výsledkov stačí len zamieriť fotoaparát a stlačiť spúšť. Fotografovaný subjekt bude navyše vždy vyzerať najlepšie vďaka systému Inteligentný portrét, ktorý zahŕňa funkcie Samospúšť detegujúca úsmev, Kontrola žmurknutia, Zmäkčenie pleti a Technológia vylepšenej redukcie červených očí. Po zachytení snímky si môžete vybrať jednu z ôsmich možností funkcie Upraviť vzhľad, a tým portréty ešte vylepšiť.

Fotoaparát COOLPIX S2700 sa dodáva v siedmich farbách: striebornej, čiernej, červenej, fialovej, modrej, ružovej s dekoráciou a fialovej s dekoráciou.*

Displej LCD s uhlopriečkou 7,5 cm (3") s rozlíšením 460 000 bodov:či už snímate v jasnom slnečnom svetle alebo pri slabom osvetlení, tento veľký displej s technológiou Clear Color Display od spoločnosti Nikon ponúka ostrý kontrast a jasné zobrazenie.
Automatický režim HDR: zachytávajte snímky s pôsobivými tónovými detailmi v ľubovoľnej situácii. V režime HDR fotoaparát skombinuje dve snímky nasnímané pri rôznych expozíciách v priebehu jedného otvorenia uzávierky a vytvorí snímku s dynamickým rozsahom a bohatou gradáciou farieb.
Jednoduchá panoráma 360°/180°: zvislým alebo vodorovným panorámovaním môžete vytvárať dynamické panorámy.
Neustále snímanie vysokou rýchlosťou: zaznamenávajte ostré fotografie rýchlej akcie jednoducho. Môžete nasnímať až sedem po sebe idúcich snímok rýchlosťou 10 snímok za sekundu.
Ponuka retušovania: zlepšite svoje fotografie priamo vo fotoaparáte pomocou množstva filtrových efektov vrátane režimu rýchlych efektov pri prehrávaní. Je napríklad možné použiť efekt Selektívna farba, ktorý konvertuje snímku na monochromatickú a potom pridá farebný nádych, aký si vyberiete, alebo Filter typu hviezda, ktorý jasným oblastiam pridá hviezdicový záblesk.
19 režimov motívových programov: automaticky optimalizujte nastavenia fotoaparátu a vytvorte obľúbené fotografické štýly a efekty. Dosahujte skvelé snímky jednoduchým výberom režimu, ktorý zodpovedá danej situácii.
Režim 3D fotografovanie: vytvorte 3D snímku, ktorú je potom možné prehrávať na televízoroch a počítačoch s podporou 3D zobrazenia.
Automatické zaostrovanie so sledovaním objektu: zhotovujte ostré snímky pohybujúcich sa objektov. Funkcia automatického zaostrovania so sledovaním objektu zaistí zaostrenie na vybraný objekt, aj keď sa objekt pohybuje.
EXPEED C2: Rýchly a výkonný systém spracovania obrazu spoločnosti Nikon ponúka rýchle spracovanie, zdokonalený záznam videosekvencií, výkon s vysokou citlivosťou a maximálnu kvalitu snímky.

Redukcia rozmazania pohybu: táto funkcia znižuje účinky chvenia fotoaparátu a koriguje pohyb fotoaparátu a objektu. Vysoká svetelná citlivosť ISO (až do 3200) znižuje riziko rozmazania snímok v dôsledku rýchleho pohybu objektov alebo slabého svetla a funkcia voľby najlepšej snímky (BSS) automaticky vyberie najostrejší snímok z 10 po sebe idúcich snímok.
Ponuka retušovania: zlepšite svoje fotografie priamo vo fotoaparáte pomocou množstva filtrových efektov. K dispozícii sú rôzne možnosti, vrátane filtra Selektívna farba, ktorý premení snímku na monochromatickú a potom zvýrazní farebný odtieň, ktorý si vyberiete, alebo filtra Cross Screen, ktorý pridá jasným predmetom žiarivý efekt.
Lítium-iónová batéria: dobíjacia pre dlhšiu výdrž a šetrnosť k životnému prostrediu.
Automatické zaostrovanie so sledovaním objektu: zhotovujte ostré snímky pohybujúcich sa objektov. Funkcia automatického zaostrovania so sledovaním objektu zaistí zaostrenie na vybraný objekt, aj keď sa objekt pohybuje.
Systém spracovania obrazu EXPEED C2: poskytuje zlepšený záznam videosekvencií, výkon s vysokou citlivosťou a maximálnu kvalitu snímok.

 

*Dostupnosť produktov sa môže líšiť v závislosti od krajiny.