19. apríla 2012

Nikon uvádza AF-S NIKKOR 28mm f/1.8G - Rýchly, širokouhlý objektív formátu FX

Spoločnosť Nikon dnes ohlásila nový širokouhlý objektív s pevným ohniskom a vysokou svetelnosťou - AF-S NIKKOR 28 mm f/1,8G.

 

Objektív AF-S NIKKOR 28 mm f/1,8G je vítaným prírastkom do série objektívov formátu FX s pevným ohniskom od spoločnosti Nikon. Je vybavený novou optickou konštrukciou, ktorá z neho robí dokonalý doplnok dnešných digitálnych jednookých zrkadloviek s vysokým rozlíšením. Jeho vysoká svetelnosť (f/1,8) umožňuje snímať v zhoršených svetelných podmienkach ostrejšie zábery a ponúka úžasný bokeh. Nová optická konštrukcia vedie k nádherne vykresleným snímkam.

 

Zurab Kiknadze, produktový manažér oddelenia objektívov, príslušenstva a softvéru spoločnosti Nikon Europe, povedal:

 

„Tento netrpezlivo očakávaný objektív predstavuje rozšírenie už tak rozsiahlej série širokouhlých objektívov spoločnosti Nikon a dokonalo vypĺňa medzeru medzi 24mm a 35mm objektívmi NIKKOR. Ohnisková vzdialenosť 28 mm umožňuje umiestniť subjekty do širokej a výraznej perspektívy, zatiaľ čo vylepšená optická konštrukcia zabraňuje nežiaducemu skresleniu. Tento objektív sa ideálne hodí do výbavy každého nadšenca pre širokouhlé fotografie."

Objektív AF-S NIKKOR 28 mm f/1,8G je svetelný, kompaktný a predstavuje vynikajúcu voľbu pre fotografov, ktorí chcú snímať širokouhlé fotografie a získať najlepší výkon pri použití digitálnej jednookej zrkadlovky s vysokým rozlíšením. Ohnisková vzdialenosť 28 mm sa ideálne hodí na snímanie v uzavretých priestoroch, zachytenie úžasných výhľadov alebo fotografovanie mestského prostredia a scén na ulici. Vysoká svetelnosť s hodnotou f/1,8 umožňuje získať ostrejšie snímky pri slabom osvetlení a ponúka vynikajúcu rovnováhu medzi ostrosťou a bokehom, čím nádherne zvýrazňuje fotografované objekty. Vysoká svetelnosť tiež poskytuje svetlý obraz v hľadáčiku.

Objektív AF-S NIKKOR 28 mm f/1,8G je vybavený úplne novou optickou konštrukciou a podporuje zvyšujúce sa rozlíšenie moderných digitálnych jednookých zrkadloviek s ostrými, nádherne vykreslenými statickými fotografiami aj videosekvenciami. Dva asférické prvky efektívne minimalizujú odchýlky a upravujú skreslenie, ku ktorému môže dôjsť pri širokouhlom zábere. Exkluzívna antireflexná vrstva Nano Crystal Coat od spoločnosti Nikon znižuje výskyt závoja a odleskov. Ultrazvukový zaostrovací motor (SWM) zase zaručuje diskrétne a presné automatické zaostrovanie.

 

Objektív AF-S NIKKOR 28 mm f/1,8G s bajonetom odolným proti vplyvom počasia a hmotnosťou iba 330 g predstavuje odolnú, ľahkú a kompaktnú voľbu, ktorá sa ľahko zmestí do akejkoľvek tašky. Objektív je kompatibilný s digitálnymi jednookými zrkadlovkami Nikon formátu FX, pri použití s digitálnymi jednookými zrkadlovkami Nikon formátu DX ponúka ohniskovú vzdialenosť (ekvivalent) 42 mm a je úplne kompatibilný aj s amatérskymi digitálnymi jednookými zrkadlovkami, ktoré nemajú vstavaný motor automatického zaostrovania.

 

Objektív sa dodáva so slnečnou clonou HB-64 a mäkkým puzdrom CL-0915.