5.4.2011

Spoločnosť Nikon predstavuje prvý externý mikrofón ME-1

Komplexný balík pre videosekvencie digitálnych jednookých zrkadloviek

Spoločnosť Nikon dnes uviedla na trh prvý externý stereofónny mikrofón ME-1. Tento smerový mikrofón je navrhnutý tak, aby rozšíril funkcie videosekvencií digitálnych jednookých zrkadloviek Nikon, a ponúka ostrý a jasný zvuk bez nežiaduceho prevádzkového šumu.

 

Je významným prírastkom súpravy každého skúseného fotografa, zvyšuje kvalitu zvukového záznamu a umožňuje, aby zvuk videosekvencií zhotovených prostredníctvom jednookých digitálnych zrkadloviek bol rovnako dobrý ako obraz.

Zvyšovanie úrovne zvuku digitálnych jednookých zrkadloviek

Vďaka mikrofónu ME-1 sa odhodlanie spoločnosti Nikon dosiahnuť flexibilný záznam videosekvencií posunulo o ďalší krok vpred. Mikrofón bol navrhnutý na zachytenie stereofónneho zvuku s profesionálnou kvalitou v rôznych situáciách, ďalej zdokonaľuje dômyselnú funkciu D-Movie - preslávenú funkciu videosekvencií pre digitálne jednooké zrkadlovky Nikon - a ponúka šikovnú alternatívu k vstavanému mikrofónu fotoaparátu.

 

Zurab Kiknadze, produktový manažér spoločnosti Nikon Europe pre oblasť objektívov, príslušenstva a softvéru, uviedol: „Mikrofón ME-1 je vynikajúci nový prírastok neustále sa rozširujúceho systému spoločnosti Nikon na zaznamenávanie videosekvencií s vysokou kvalitou. Profesionáli i nadšenci budú môcť zaznamenávať zvuk na úplne novej úrovni a vytvárať tak pôsobivé videosekvencie."

Krištáľovo čistý stereofónny zvuk

Mikrofón ME-1 bol navrhnutý s ohľadom na používateľov digitálnych jednookých zrkadloviek a je vybavený mechanizmom na redukciu vibrácií, ktorý potláča nežiaduci prevádzkový šum spôsobovaný automatickým zaostrovaním. Tento smerový mikrofón je vybavený presným zameriavacím snímačom, ktorý umožňuje používateľom zaznamenať presne to, čo chcú počuť. Protiveterná ochrana dokáže potlačiť rušenie spôsobené externým šumom a filter na potlačenie nízkych frekvencií poskytuje mimoriadnu kontrolu nad nízkofrekvenčným šumom. Citlivosť mikrofónu sa dá nastaviť aj prostredníctvom ponuky fotoaparátu a umožňuje tak ovládať šum alebo zvuky v okolitom prostredí.

Mikrofón ME-1 sa ľahko upevňuje do drážky fotoaparátu, je napájaný prostredníctvom fotoaparátu a jeho inteligentný ergonomický dizajn umožňuje pohodlné snímanie z ruky. Krátke telo uľahčuje prístup k hľadáčiku a je vybavené praktickou káblovou zarážkou, ktorá udržuje kábel mimo dosahu.

Mikrofón ME-1 sa dodáva s protiveternou ochranou a mäkkým puzdrom. Možno ho používať so všetkými digitálnymi jednookými zrkadlovkami Nikon a fotoaparátmi COOLPIX, ktoré sú vybavené 3,5-milimetrovým konektorom pre externé mikrofóny.

 

Kliknutím sem získate ďalšie informácie o mikrofóne ME-1