1.2.2012

Nové kompaktné fotoaparáty - Nikon COOLPIX

Zábavný rodinný fotoaparát. Nikon uvádza fotoaparát COOLPIX S30

Spoločnosť Nikon Europe dnes predstavuje prvý fotoaparát Nikon skonštruovaný špeciálne na použitie celou rodinou - od detí všetkých vekových kategórií až po ich prarodičov. Vodotesný, nárazuvzdorný, s veľkými tlačidlami a jednoduchými ponukami - COOLPIX S30 je fotoaparát, ktorý hravo zvládne celá rodina. Snímač s 10 miliónmi pixelov, objektív NIKKOR s 3-násobným optickým priblížením, 6,7cm (2,7") displej LCD s vysokým rozlíšením, nahrávanie videosekvencií v kvalite 720p a zábavné vstavané filtre umožňujú, aby deti aj dospelí zachytili okolitý svet fotoaparátom, ktorý naozaj funguje.

„Keď uvidíte fotografie, ktoré dokáže s fotoaparátom S30 nasnímať každý člen rodiny, pochopíte, že tento fotoaparát je naozaj niečo zvláštne," hovorí Nicolas Gillet, produktový manažér divízie Consumer Products spoločnosti Nikon Europe. „Vďaka snímaču s rozlíšením 10 miliónmi pixelov a 3-násobnému optickému priblíženiu fotoaparát S30 rozhodne nie je hračkou. Vynikajúcu kvalitu snímok aj videosekvencií demonštruje toto video. Sme nadšení najmä ergonómiou fotoaparátu - vďaka vystupujúcemu objektívu a vstavanému blesku je fotoaparát COOLPIX S30 ideálny na zdieľanie skvelých rodinných okamihov s vašimi deťmi."

Profesionálne spracovanie v kompaktnom balení. Nikon predstavuje fotoaparát COOLPIX P310

Spoločnosť Nikon Europe dnes rozširuje rad fotoaparátov COOLPIX Performance uvedením výkonného kompaktného fotoaparátu COOLPIX P310 pre tých, ktorí to myslia s fotografovaním vážne. Nový fotoaparát s rozlíšením 16 miliónov pixelov sa pýši svetelným širokouhlým objektívom f/1,8 NIKKOR 4,2x s optickým priblížením, snímačom CMOS so zadným podsvietením, pokročilou optickou stabilizáciou obrazu, záznamom videosekvencií v rozlíšení Full HD, 7,5-cm (3,0") displejom LCD s vysokým rozlíšením a používateľsky prispôsobiteľným funkčným tlačidlom.

Nicolas Gillet, produktový manažér pre spotrebiteľské produkty spoločnosti Nikon Europe, povedal: „Vynikajúca kvalita obrazu, ktorú prináša fotoaparát P310, z neho robí ideálnu voľbu pre fotografických nadšencov hľadajúcich mobilitu a vysoký výkon. Jeho ultra širokouhlý zoomový objektív f/1,8, s ohniskovou vzdialenosťou 24 mm a vysokou svetelnosťou vytvára úžasné verné fotografie s výnimočným rozlíšením a detailmi. Použitá technológia stabilizácie obrazu je neuveriteľne efektívna a manuálne režimy ponúkajú dokonalú tvorivú slobodu."

Nové fotoaparáty spoločnosti Nikon s objektívmi so superzoomom - COOLPIX P510 a COOLPIX L810

Spoločnosť Nikon Europe dnes oznámila uvedenie dvoch nových fotoaparátov so superzoomom. Fotoaparát COOLPIX P510, ktorý je nasledovníkom veľmi obľúbeného modelu COOLPIX P500, ponúka objektív NIKKOR s neuveriteľným 42-násobným optickým zoomom, ktorý dosahuje ohniskové vzdialenosti od supertelefotografických 1000 mm až po širokouhlých 24 mm. Fotoaparát je taktiež vybavený podsvieteným snímačom CMOS s rozlíšením 16 miliónov pixelov a pokročilou optickou stabilizáciou obrazu. Model L810 s rozlíšením 16 miliónov pixelov, ktorý je nasledovníkom modelu COOLPIX L120, umožňuje ešte väčšie priblíženie k dianiu, než kedykoľvek predtým, vďaka extrémne širokouhlému objektívu s 26-násobným optickým priblížením.

„S rekordnou ohniskovou vzdialenosťou 1000 mm je model P510 schopný zachytiť podrobnosti, ktoré by boli pre akýkoľvek iný fotoaparát príliš vzdialené. Vďaka pokročilej optickej stabilizácii obrazu sú za všetkých okolností zaručené stabilné snímky," hovorí Nicolas Gillet, produktový manažér pre spotrebiteľské produkty spoločnosti Nikon Europe. „Model L810 zase predstavuje model so superzoomom a jednoduchým použitím. Teraz ponúka ešte väčšiu ohniskovú vzdialenosť a podrobnejší obrazový snímač s rozlíšením 16 miliónov pixelov, než jeho predchodca, model COOLPIX L120."

Zoom s neprekonateľným štýlom: Fotoaparáty Nikon COOLPIX S9300 a S6300

Spoločnosť Nikon Europe dnes predstavila dva nové kompaktné fotoaparáty s výkonným zoomom, ktoré sú ideálnou voľbou na cestovanie, športové udalosti, hudobné koncerty a ďalšie príležitosti. Štíhly fotoaparát NIKKOR S9300 zachytí všetko vďaka objektívu NIKKOR s 18-násobným optickým priblížením, snímaču CMOS so zadným osvetlením a rozlíšením 16 miliónov pixelov, optickej stabilizácii obrazu, záznamu videa v rozlíšení Full HD, 7,5cm (3,0") displeju LCD a vstavanej funkcii GPS. Fotoaparát COOLPIX S6300 dodávaný v rôznych farebných vyhotoveniach je vybavený objektívom NIKKOR s 10-násobným optickým priblížením, zozadu osvetleným obrazovým snímačom CMOS s rozlíšením 16 miliónov pixelov, optickou stabilizáciou obrazu a záznamom videa v rozlíšení Full HD.

„Modely COOLPIX S9300 a S6300 vám umožňujú štýlovo zachytiť všetky vaše dobrodružstvá," hovorí Nicolas Gillet, produktový manažér pre Consumer Products spoločnosti Nikon Europe BV. „Či už snímate fotografie alebo zaznamenávate video v rozlíšení Full HD zblízka alebo z diaľky, tieto nové fotoaparáty COOLPIX so superzoomom vás nesklamú. Navyše vás ohromia svojimi vzrušujúcimi dodatočnými funkciami, ako sú automatický režim HDR, možnosťou snímania 3D snímok alebo vstavaným systémom GPS."

Nikon pridáva do radu COOLPIX novú štýlovú dvojicu. Predstavujeme fotoaparáty COOLPIX S3300 a S4300

Spoločnosť Nikon Europe dnes rozširuje svoj rad kompaktných fotoaparátov COOLPIX o dva nové modely, ktoré sú inteligentné a zároveň dobre vyzerajú. Farebný S3300, nástupca veľmi populárneho modelu COOLPIX S3100, je vybavený snímačom so 16 miliónmi pixelov, objektívom NIKKOR s 6-násobným priblížením, 6,7cm (2,7") displejom LCD, technológiou optickej stabilizácie obrazu, záznamom videa 720p a vstavanými filtrovými efektmi. Model S4300 má rovnaké parametre a navyše väčší 7,5cm (3,0") displej LCD s dotykovým ovládaním.

„Fotoaparáty COOLPIX S3300 a COOLPIX S4300 sú oba navrhnuté na snímanie pominuteľných okamžikov, vysvetľuje Nicolas Gillet," produktový manažér pre Consumer Products spoločnosti Nikon Europe. „Sú elegantné, aby sa zmestili do kabelky alebo do vrecka, a vyrábajú sa v takých atraktívnych farbách, že ich budete chcieť mať stále pri sebe. Funkcie, ako je napríklad veľmi rýchle spustenie, nahrávanie HD videosekvencií v kvalite 720p jednoduchým stlačením tlačidla a inteligentné automatické funkcie, vám pomôžu, aby ste nezmeškali žiaden zaujímavý okamih. Špeciálne efekty vo fotoaparáte umožňujú užiť si s obrázkami aj nejakú zábavu."

Spoločnosť Nikon pridáva do radu COOLPIX trojicu fotoaparátov s jednoduchým používaním. Predstavujeme COOLPIX S2600, COOLPIX L25 a COOLPIX L26

Spoločnosť Nikon Europe odhalila tri nové kompaktné fotoaparáty, ktoré rozširujú sériu COOLPIX. Túto trojicu tvorí ultratenký fotoaparát s rozlíšením 14 miliónov pixelov a 5-násobným optickým priblížením COOLPIX S2600, jednoduchý fotoaparát COOLPIX L25 s jednoduchým automatickým režimom a funkčný fotoaparát COOLPIX L26 s rozlíšením 16 miliónov pixelov a záznamom videa jedným dotykom.

„Tieto tri nové produkty poskytujú jednoduchý vstup do sveta fotografovania," hovorí Nicolas Gillet, produktový manažér pre spotrebiteľské produkty spoločnosti Nikon Europe. „Fotoaparát COOLPIX S2600 je štíhly, ale ponúka veľa funkcií. Je vybavený širokouhlým zoomom, ostrým záznamom videa a množstvom automatických funkcií proti rozmazaniu snímky. Fotoaparáty COOLPIX L25 a COOLPIX L26 umožňujú jednoduchú obsluhu a sú vybavené inteligentnou automatickou technológiou, ktorá umožňuje zaznamenávať úžasné fotografie a videá v akejkoľvek situácii."