24. augusta 2011

Nikon predstavuje svoj prvý odolný fotoaparát – COOLPIX AW100

Spoločnosť Nikon Europe dnes predstavila nový odolný fotoaparát špeciálne určený pre outdoorové aktivity. Vodotesný fotoaparát COOLPIX AW100 odolný proti nárazom aj mrazu je dostatočne vybavený pre každú činnosť a zhotovíte s ním ohromujúce snímky pri lyžovaní či šnorchlovaní. Kategória fotoaparátov do každého počasia COOLPIX ,All Weather‘ (AW) pribudla do rodiny COOLPIX k doterajším radom Štýl (Style – S), Výkon (Performance – P) a Život (Life – L).

„Fotoaparát COOLPIX AW100 sme navrhli tak, aby bol pripravený na dobrodružstvo rovnako ako vy,“ hovorí Nicolas Gillet, produktový manažér divízie Consumer Products spoločnosti Nikon Europe. „Je pripravený vyraziť do akcie po celý rok, ale hlavne je vybavený všetkými technológiami, ktoré očakávate od kompaktného fotoaparátu Nikon. Vo všetkých situáciách môžete teda očakávať skvelý obraz.“

Fotoaparát COOLPIX AW100 navrhnutý na zachytenie akcie na súši aj vo vode je skvelým spoločníkom pre každého, kto žije aktívnym životným štýlom. Vodotesný do hĺbky 10 m, odolný proti nárazu pri páde z výšky až 1,5 m a spoľahlivý pri mraze až -10 °C – skrátka skvelý fotoaparát do úžasnej prírody. Najmodernejšie technológie, ktorými je fotoaparát vybavený, ako napríklad vstavaný globálny navigačný systém GPS, elektronický kompas a vstavaná mapa sveta* umožňujú do fotografií ľahko vkladať informácie o polohe, uľahčujú orientáciu na neznámych miestach a sledujú vašu trasu pri cestovaní.

*S výnimkou niektorých oblastí

Fotoaparát COOLPIX AW100 je nabitý najnovšími technológiami spracovania obrazu tak, ako by ste čakali od fotoaparátu COOLPIX, takže zhotovíte vynikajúce fotografie pri surfovaní na vrchole vlny, aj pri zliezaní hory. Vysoko citlivý snímač CMOS s rozlíšením 16 megapixelov a zadným podsvietením v kombinácii so špeciálnymi režimami pre slabé svetlo prináša ohromujúce výsledky na silnom slnku, v noci aj pri potápaní.

Na zabezpečenie maximálnej kvality zhotovených videosekvencií a snímok je fotoaparát AW100 vybavený aj širokouhlým objektívom NIKKOR s 5-násobným zoomom, nahrávaním videosekvencií s rozlíšením Full HD (1080p) so stereofónnym zvukom a štyrmi modernými funkciami pre redukciu rozmazania snímok, ktoré minimalizujú vplyv pohybu fotografovaného objektu, slabého osvetlenia a chvenia fotoaparátu.

Funkcia Jednoduchá panoráma rozšíri váš pohľad na svet zhotovením snímok s uhlom 360º a 180º. Pri vertikálnom alebo horizontálnom pohybe cez snímanú scénu zhotoví fotoaparát rýchlu sériu snímok a ihneď ich spojí do krásnej panorámy.

Ovládanie fotoaparátu COOLPIX AW100 je veľmi jednoduché, čo vám poskytuje dostatok priestoru užiť si akciu. Na snímanie podvodných scén tak, ako ich vidíte, slúži jednoduchý režim Pod vodou, ktorý automaticky upravuje nastavenie vyváženia bielej farby. Po stlačení tlačidla Action-Control môžete nastaviť fotoaparát a zachytiť snímku jednou rukou: tlačidlo aktivuje režim, v ktorom možno nastavenia fotoaparátu meniť jednoducho pokývaním fotoaparátu dopredu a dozadu, takže na svahu môžete fotografovať, bez toho aby ste si zložili rukavice.

Fotoaparát COOLPIX AW100 prichádza v troch farbách: kamufláž, ​​oranžová a čierna.

Softvérový ​​balíček všetko v jednom ViewNX 2 umožňuje jednoduché a rýchle importovanie, prechádzanie, upravovanie a zdieľanie statických snímok aj videosekvencií. Rovnako ako jeho veľmi úspešný predchodca ViewNX je aj softvér ViewNX 2 jednoducho použiteľnou súpravou programov, ktorá ponúka mnoho funkcií nad rámec štandardných možností operačného systému. Novo pridané funkcie úpravy videosekvencií sú prevzaté priamo z programov pre oceňované profesionálne zrkadlovky Nikon. Používatelia tak môžu vytvárať ohromujúce videosekvencie. Softvér ViewNX 2 sa dodáva so všetkými digitálnymi fotoaparátmi Nikon a je k dispozícii aj na stiahnutie zdarma.

Pôvodný systém spracovania obrazu EXPEED v sebe obsahoval všetky skúsenosti a technológie vyvinuté za dlhú históriu spoločnosti Nikon. Teraz, vďaka najnovšej verzii známeho systému Nikon EXPEED C2, sa možnosti fotografovania ďalej rozširujú: zdokonalené nahrávanie videa, vysoká výkonnosť pri vysokej citlivosti a maximálna kvalita snímky. EXPEED C2 maximalizuje výkon snímača na dosiahnutie čistého a realistického obrazu so živými farbami, nižším šumom a hladkými prechodmi tónov, a vynikajúcich snímok a videosekvencií.

Teraz môžete bezpečne zálohovať svoje snímky pomocou služby my Picturetown (www.mypicturetown.com), bezplatného on-line ukladacieho priestoru pre digitálne fotografie a zdieľanie, ktoré vám prináša spoločnosť Nikon. Svoje fotografické spomienky môžete jednoducho zdieľať s priateľmi a usporiadať si cenné spomienky do on-line zbierok. Získate 2 GB voľného miesta na ukladanie tisícov spomienok a ak potrebujete uložiť viac snímok, svoje členstvo si môžete kedykoľvek rozšíriť na Zlatý účet.