15.9.2010

AF-S NIKKOR 200 mm f/2 G ED VR VR II

Hviezdny objektív

Spoločnosť Nikon Europe dnes uviedla na trh nový profesionálny teleobjektív AF-S NIKKOR 200 mm f/2 G ED VR II, ktorý nahradzuje objektív AF-S VR NIKKOR 200 mm f/2 G IF-ED. Nový objektív sa vyznačuje vrstvou tvorenou nanokryštálmi, novou generáciou technológie stabilizácie obrazu (VR II) a novým režimom zaostrovania A/M, čo z neho robí ideálny objektív pre náročných fotografov hľadajúcich nekompromisný výkon.

Objektív AF-S NIKKOR 200 mm f/2 G ED VR II teraz obsahuje druhú generáciu technológie stabilizácie obrazu (VR II), ktorá pri zachovaní ostrého obrazu umožňuje snímať o štyri kroky pomalšie, vďaka čomu pri fotografovaní z ruky nasnímate ostrý obraz jednoduchšie. Tento systém obsahuje dva režimy: Normálny pre všeobecné fotografovanie z ruky a Aktívny pre kompenzáciu vibrácií spôsobených napríklad idúcimi vozidlami.

Ultrazvukový motor (SWM) zaisťuje tiché a presné automatické zaostrovanie, aby sa zabránilo rušeniu snímaného objektu alebo udalosti.

K existujúcim režimom M/A a M bol pridaný režim A/M. Tento dodatočný zaostrovací režim umožňuje používať prioritu automatického zaostrovania, a to aj otáčaním zaostrovacieho krúžku počas snímania.

Konštrukcia objektívu obsahujúca 13 prvkov v 9 skupinách s tromi sklenenými prvkami ED a jedným skleneným prvkom Super ED, spolu s jedinečnou vrstvou tvorenou nanokryštálmi spoločnosti Nikon, zaručuje najvyššiu kvalitu snímok. Konštrukcia sklenených prvkov ED zaisťuje ostré a kontrastné snímky, ktoré očakávate od objektívov NIKKOR. Vrstva tvorená nanokryštálmi zamedzuje efektu závoja a odrazom, takže objektív môžete použiť s dôverou dokonca aj pri snímaní v protisvetle. Objektív ďalej vyniká príjemným rozostrením pozadia a oddelením snímaného objektu od pozadia, čo sa dosahuje vďaka vysokej svetelnosti f/2 a kruhovej 9-lamelovej clone objektívu.

Konštrukcia objektívu AF-S NIKKOR 200 mm f/2 G ED VR II umožňuje splniť prísne požiadavky profesionálnych fotografov. Odolné telo zo zliatiny horčíka a tesnenie odolné voči vplyvom počasia znamená, že tento objektív je správnou voľbou aj pre tie najnáročnejšie podmienky snímania, pretože vlhkosť a prach zostanú vždy vonku. Pre ešte väčšiu istotu dodáva spoločnosť Nikon exkluzívne odnímateľné ochranné sklo, ktoré chráni veľký predný sklenený prvok pred náhodným poškriabaním.

Objektív je plne kompatibilný so všetkými súčasnými telekonvertormi Nikon a vďaka svojmu dlhému dosahu zvyšuje ich univerzálnosť. AF-S NIKKOR 200 mm f/2 G ED VR II sa dodáva so slnečnou clonou HK-31, držiakom zásuvných filtrov a vysokokvalitným balistickým nylónovým puzdrom CL-L1 v štýle tašky na rameno.