19.8.2010

Nikon Coolpix S1100pj a S5100

 

Nikon uvádza dva nové prírastky do série fotoaparátov COOLPIX

Spoločnosť Nikon Europe uvádza dva nové kompaktné fotoaparáty série COOLPIX. Duo nových prístrojov zahŕňa model S1100pj so vstavaným projektorom, ktorý je nástupcom oceneného modelu S1000pj a všestranný model S5100 so špeciálnymi technológiami, ktoré zaručujú úžasné snímky aj pri slabom osvetlení.

COOLPIX S1100pj znovu dokazuje, ako si spoločnosť Nikon predstavuje možnosť podeliť sa o svoje snímky, videosekvencie a prezentácie s ostatnými ľuďmi za pomoci vstaveného projektoru so zlepšenou kvalitou obrazu a možnosťou priameho prepojenia s počítačom. COOLPIX S5100 zasa obsahuje štyri technológie na zhotovovanie nádherných nočných snímok vrátane optickej redukcie vibrácií (VR), vysokej citlivoti ISO s nízkou úrovňou šumu až do hodnoty ISO 3200, vylepšenej detekcie pohybu a nového systému riadenia záblesku. Oba nové modely sú vybavené presnými objektívmi NIKKOR, obvodom Nikon EXPEED C2 pre digitálne spracovanie obrazu a legendárnymi funkciami spoločnosti Nikon zaručujúcimi snímky najvyššej kvality.

Mark Pekelharing, produktový manažér pre spotrebiteľské produkty v spoločnosti Nikon B.V. hovorí: „Tieto nové prírastky radu COOLPIX rozširujú našu ponuku fotoaparátov pre každého, či už hľadáte najnovšie inovácie alebo užitočný kompaktný fotoaparát na zachytenie všetkých dôležitých životných okamihov. Fotoaparát S5100 ponúka vynikajúcu kvalitu obrazu za dostupnú cenu, zatiaľ čo fotoaparát S1100pj pokračuje v unikátnom prvenstve spoločnosti Nikon v oblasti fotoaparátov s vstavaným projektorom. Možnosť pripojiť fotoaparát S1100pj k osobnému počítaču alebo počítaču Mac z neho robí  univerzálne zariadenie pre domáce aj pracovné použitie a umožňuje viac než kedy predtým podeliť sa so svojimi snímkami, prezentáciami a ďalšími vizuálnymi dátami."

 

 

Klepnutím tu získáte informácie o S5100

Klepnutím tu získáte informácie o S1100pj

COOLPIX S1100pj – zmena spôsobu zdieľania fotografií

Fotoaparát S1100pj je pokračovateľom oceneného fotoaparátu S1000pj, prvého fotoaparátu na svete so vstavaným projektorom, ktorý poskytuje nové spôsoby prezerania a zdieľania snímok bez potreby ďalšieho vybavenia a bez toho, aby ste sa museli tlačiť pred displejom LCD fotoaparátu.. Pri obraze s jasom 14 lúmenov je projektor o 40 % jasnejší ako jeho predchodca, čo umožňuje premietanie v nových situáciách, napríklad vo svetlejších miestnostiach alebo na svetlejšie povrchy. Môžete ho pripojiť aj k osobnému počítaču alebo počítaču Mac a uložené snímky alebo prezentácie okamžite zobraziť pomocou projektora..

Pýši sa 14,1-megapixlovým snímačom, širokouhlým objektívom NIKKOR s 5-násobným priblížením a 7,5 cm (3-palcovým) dotykovým displejom LCD (460 000 bodov) s veľmi vysokým rozlíšením určeným na intuitívne dotykové ovládanie. Fotoaparát S1100PJ nie je iba obľúbený prístroj, ale tiež typický vysokokvalitný fotoaparát od spoločnosti Nikon.. Fotoaparát obsahuje päť funkcií na obmedzenie rozmazania snímok, ktoré zaručujú vždy ostré fotografie. Pohodlné režimy, napríklad jednoduchý automatický režim alebo systém inteligentných portrétov, vás zbavia starostí s výberom správneho nastavenia pre váš záber a vy sa môžete sústrediť na zhotovenie tej správnej snímky..

Fotoaparát S1100pj obsahuje aj množstvo funkcií úprav, napríklad efekt rybieho oka, zvýraznenie vybranej farby na inak monochromatickej snímke a zjemnenie pozadia, aby ste v sebe mohli prebudiť skutočnú tvorivosť a nemuseli snímky upravovať v počítači.. Na oživenie prezentácií môžete použiť vstavané animácie, hudbu na pozadí alebo prechody snímok. Funkcia maľovania znamená, že k snímkam môžete pridať ručne písané poznámky, dokonca aj pri ich premietaní na stenu.

Fotoaparát COOLPIX S1100pj je k dispozícii v čiernej a zelenej farbe.

 

 

Fotoaparát COOLPIX S5100 – skvelé snímky aj pri slabom osvetlení

S5100 je plochý, stylový fotoaparát s 12,2 milionů pixelů, vysokým výkonem v každé situaci a jednoduchým ovládáním. S tímto přístrojem se můžete i v noci, kdy je obtížnější fotografovat, spolehnout díky optické redukci vibrací (VR), vylepšené detekci pohybu a převratnému systému řízení záblesku na ostré a brilantní snímky. Fotoaparát S5100 rozpozná, jestli držíte přístroj v ruce nebo fotografujete ze stativu, a automaticky zvolí nejvhodnější nastavení pro snížení rizika rozmazání snímků a získání překrásných snímků za všech okolností.

Vyšší výkon systému zpracování obrazu EXPEED C2 znamená, že již ani v případech, kdy se fotografovaný objekt pohybuje, neztratíte perfektní snímek. A budete-li chtít zachytit více, je zde samostatné tlačítko režimu Video umožňující rychle a snadno zaznamenat videosekvence v kvalitě HD 720p. Přestože je fotoaparát S5100 vybaven objektivem NIKKOR s širokoúhlým 5× zoomem začínajícím ohniskovou vzdáleností 28 mm, je sportovní kovové tělo přístroje s oblými obrysy tlusté pouhých 21,6 mm, takže jej lze snadno vložit do brašny nebo kapsy.
COOLPIX S5100 se dodává v šesti barevných provedeních: red, black, blue, pink, purple a silver.

 

ViewNX 2
ViewNX 2 je kompletní softwarový balík umožňující uživatelům rychle a snadno importovat, procházet, upravovat a sdílet statické snímky a videosekvence. ViewNX 2 je založen na velmi úspěšném softwaru ViewNX a nabízí velké množství funkcí silně převyšujících standardní nabídku operačního systému počítačů PC. Nově zabudované pokročilé funkce pro úpravu videosekvencí byly převzaty přímo z oceněné řady digitálních jednookých zrcadlovek Nikon a umožňují uživatelům vytvářet vynikající videosekvence. Software ViewNX 2 se dodává se všemi digitálními fotoaparáty Nikon a je k dispozici rovněž zdarma ke stažení.

EXPEED C2
Komplexní koncepce digitálního zpracování obrazu EXPEED využívá zkušenosti a technologie získané a optimalizované během dlouhé historie společnosti Nikon. Nyní je zde nejnovější evoluční stupeň osvědčeného systému Nikon, EXPEED C2, dále rozšiřující možnosti fotografa nabídkou vylepšeného záznamu videosekvencí, vysokou citlivostí a maximální kvalitou obrazu. Obvod EXPEED C2 maximálně využívá výkon obrazového snímače a produkuje brilantní, živé snímky a videosekvence s jasnými barvami, minimální úrovní šumu a jemnou gradací.

Nikon my Picturetown
Pořízené snímky můžete nyní bezpečně zálohovat pomocí služby my Picturetown, zdarma dostupné služby společnosti Nikon pro on-line ukládání a sdílení snímků. Sdílejte snadno své fotografické vzpomínky s přáteli a uspořádejte si všechny vzácné okamžiky do on-line kolekcí. Získáte zdarma 2 GB volného prostoru pro uložení tisíců snímků a budete-li potřebovat ještě více, můžete navíc povýšit své členství na uživatelský účet Gold Account.


*Data dostupnosti přístroje se mohou lišit v závislosti na regionu prodeje. Specifikace a vybavení se mohou změnit bez předchozího oznámení či závazku ze strany výrobce. Srpen 2010 ©2010 NIKON CORPORATION