8.9.2010

Nikon Coolpix S80

Funkcia dotykovej spúšte fotoaparátu S80 umožňuje zaostriť a zhotoviť snímku alebo video jednoduchým dotykom príslušnej oblasti na obrazovke, čím urýchľuje a zjednodušuje komponovanie záberov. Dotyková obrazovka OLED (819 000 bodov) s vysokým rozlíšením umožňuje posúvať sa medzi zhotovenými snímkami a jednoducho sa s nimi deliť s priateľmi a rodinou. Čaro dotykovej obrazovky spočíva v jednoduchosti retušovania priamo vo fotoaparáte. Pomocou vstavaných filtrov, akými sú objektív typu rybie oko, vybraná farba a efekt zmenšeniny, môžete v sebe za pochodu prebudiť tvorivosť bez použitia počítača.

Fotoaparát COOLPIX S80 umožňuje zaznamenávanie videosekvencií s vysokým rozlíšením a stereofónnym zvukom, takže je správnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú najnovšiu technológiu s podporou viacerých formátov. Umožňuje zachytávať prebiehajúce momenty - dokonca aj s približovaním a odďaľovaním počas zaznamenávania. Ak 8,7 cm (3,5-palcová) obrazovka OLED nie je dosť veľká na podelenie sa so spomienkami, konektor HDMI umožňuje okamžitý prístup k snímkam a videosekvenciám vo vysokom rozlíšení na kompatibilnom televízore.

Prekvapujúco tenké telo spolu so štýlovým, dvojfarebným dizajnom robia z fotoaparátu S80 pohodlne prenosný fotoaparát, zatiaľ čo jednoduchý automatický režim zaručuje zhotovovanie skvelých záberov bez obáv z technickej stránky snímania. Okrem toho rôzne technológie, napríklad päť vstavaných funkcií proti rozmazaniu snímok (vrátane optickej stabilizácie obrazu (VR) a detekcie pohybu), zabezpečia, že snímky zachytíte presne tak, ako ich vidíte.

Systém na spracovanie obrazu fotoaparátu je založený na systéme EXPEED C2, vylepšenom systéme na spracovanie obrazu od spoločnosti Nikon, ktorý zaručuje neustále skvelé výsledky. Systém EXPEED C2 pomáha rozširovať možnosti fotografovania tým, že ponúka vylepšenú úroveň vysokej kvality snímok, jemných detailov a rýchlosti spracovania. Systém EXPEED C2 s vlastnými nastaveniami pre fotoaparát COOLPIX S80 pomáha zaistiť nádherné fotografie a videosekvencie každého snímaného motívu.

ViewNX 2 je softvérový balík typu všetko v jednom, ktorý umožňuje používateľom rýchlo a jednoducho importovať, prehľadávať, upravovať a zdieľať statické snímky a videosekvencie. Softvér ViewNX 2, vytvorený na základe veľmi úspešného softvéru ViewNX, je používateľsky prívetivý balík ponúkajúci veľké množstvo funkcií, ktoré prekonávajú funkcie operačného systému počítača. Novo zavedené pokročilé funkcie na úpravu videosekvencií boli prevzaté priamo z ocenených digitálnych jednookých zrkadloviek Nikon a umožňujú používateľom vytvárať skvelé metráže videosekvencií. Softvér ViewNX 2 sa dodáva so všetkými digitálnymi fotoaparátmi od spoločnosti Nikon a k dispozícii je aj na bezplatné prevzatie.

Fotoaparát COOLPIX S80 sa dodáva v dvoch farbách: čiernej a červenej.

Spoločnosť Nikon Corporation predstavuje aj model S8100, ktorý však v Európe nebude dostupný.

Snímky môžete rýchlo a bezpečne zálohovať pomocou vylepšenej a bezplatnej služby my Picturetown od spoločnosti Nikon, ktorá je určená na ukladanie a zdieľanie digitálnych fotografií online. Vytvorte videosekvencie s fotografiami a podeľte sa o ne s priateľmi alebo ich zdieľajte na sociálnych sieťach, napríklad na sieti Facebook. Získate voľné miesto s kapacitou 2 GB, ktorú môžete používať na uchovávanie tisícok spomienok v podobe fotografií a videosekvencií. Kedykoľvek budete potrebovať uložiť viac snímok, môžete svoje členstvo aktualizovať na úroveň Gold Account.