Nikon Imaging | United Kingdom and Republic of Ireland | Europe

SOM | GALÉRIA OSOBNOSTÍ

Spoločnosť Nikon pokračuje v koncepte #creativetrail, ktorý povzbudzuje každého, kto chce zanechať svoju kreatívnu stopu. Každý môže prostredníctvom fotografií alebo videa, ktoré zdieľa pod hashtagom #creativetrail, ukázať celému svetu, kto alebo čo je preňho inšpiráciou. Šíriť povedomie o tomto koncepte pomáhajú firme Nikon tvoriví ľudia z celého sveta, teraz sa k nim pripájajú tiež tvorcovia videí Edita Horová a Matěj Třasák s projektom SOM GALÉRIA OSOBNOSTÍ.

Vznikli tak videoprofily piatich kreatívnych osobností. Autentický dokument s ambíciou inšpirovať ostatných k tomu, aby tvorili a plnili si sny – práve prostredníctvom zdieľania príbehov ostatných. Ako sami tvorcovia hovoria, dnes je pre nás stále dôležitejšie nielen samostatne tvoriť, ale tiež zdieľať, vzájomne sa inšpirovať, zanechávať svoju kreatívnu stopu.

„Chceme ľudí inšpirovať k tomu, aby verili v tvorbu ako takú a uvedomili si, že aj u nás vznikajú krásne a zároveň kvalitné veci. Že tvoriť sa dá v mnohých smeroch. Možná aj pripomenúť mladým ľuďom, že životnou cestou môže byť aj umelecká tvorba či remeslo, a podporiť je v tom,“ povedala o projekte Edita Horová.

V svojom diele sa mladí filmári zamerali na úspešné osobnosti v rôznych tvorivých činnostiach, ale nie príliš mediálne známe. Pilotný diel predstavuje samotných tvorcov – Editu a Matěja, ukazuje ich spôsob práce a tvorivé naladenie. Ďalej môžete zistiť, kto je dirigent, hudobný skladateľ, huslista a zbormajster Chuhei Iwasaki, kto sú laureátky ceny Czech Grand Design Klára Šumová a Zdenka Imreczová, sochár, umelecký sklár a vysokoškolský pedagóg Rony Plesl a hudobník Dan Bárta – tentokrát však v úlohe fotografa.

„Celý projekt je natočený iba na jedno telo a jedno ohnisko. Radi sa držíme klasickej tvorby, a preto sme vybrali objektív NIKKOR s ohniskom 35 mm, ktorý nám svojím zobrazením umožnil vytvoriť dokument, ktorý vtiahne do deja. Ako telo sme zvolili D750 – podľa nás to najlepšie, čo pre video Nikon ponúka,“ dopĺňa Matěj Třasák.

SOM | Chuhei Iwasaki

Šéfdirigent Filmovej filharmónie a Filharmonického orchestra Iwasaki. Ďalej je dirigentom svetového projektu „El Sistema" v Českej republike. Stal sa profesorom Pražského konzervatória (dirigent orchestra modernej hudby).

SOM | Klára Šumová

Nezávislá produktová a interiérová dizajnérka. Realizovala projekty vo Viedni a New Yorku. V súčasnosti pôsobí v Prahe a spolupracuje s mnohými výrobcami, remeselníkmi a galériami.

SOM | Dan Bárta

SOM | Zdeňka Imreczeová

Česká módna návrhárka. Absolvovala ročnú stáž na parížskej vysokej škole dizajnu a módy Duperré. Od roku 2007 sa venuje limitovaným kolekciám dámskej módy, pod súčasnou značkou IMRECZEOVA.

SOM | Rony Plesl

Rony Plesl je sklársky výtvarník a dizajnér. Zabýva sa voľnou tvorbou, interiérovým dizajnom, návrhmi pre malosériovú aj veľkosériovú výrobu a vytvára limitované kolekcie pod vlastnou značkou. Získal rad prestížnych národných aj medzinárodných ocenení.