Nikon Imaging | United Kingdom and Republic of Ireland | Europe

ŽIVOTOPIS

Petr Slavík

Keď strávite detstvo hltaním príbehov o levici Elze a leopardici Penny, knižiek Joy Adamsovej alebo životopisov Georga Adamsona, je dopredu jasné, že vaša fotografická kariéra začne v Afrike, aby sa postupne takpovediac teritoriálne rozrástla takmer do celého sveta. A svet divokých zvierat, to je tiež svet Petra Slavíka, fotografa, ktorý s obľubou tvrdí, že keby levy a tigre pobiehali po nábreží v Ústí nad Labem, kde žije – pokiaľ teda práve necestuje po svete -, nikam by nejazdil a fotil by len doma.

Pôvodný fotografický koníček spojený s cestovaním sa pre Petra Slavíka stal životnou náplňou. Do exotických miest ale nejazdí len za skvelými fotkami. Častokrát žije s domorodcami, zdieľa s nimi ich stravu, učí sa od nich poznávať miestne podmienky, krajinu. Podieľa sa tiež na charitatívnych projektoch na ochranu prírody.

Za svoje fotografie získal Petr Slavík mnoho medzinárodných ocenení, medzi ktoré patrí napríklad Photographer of the Year 2011 alebo zlatá medaila v súťaži Trierenberg Super Circuit. Je autorom publikácie Divoké srdcia venovanej tvorom chovaným v zajatí a spoluautorom knihy Divoká planéta. Pravidelne publikuje v magazínoch zameraných na fotografiu, prírodu a cestovanie, má za sebou celý rad autorských výstav a tiež organizuje fotoexpedície.