ŽIVOTOPIS

GEORGE KARBUS

V roku 2004 sa domovom karlovarského rodáka Georga Karbusa stalo západné pobrežie Írska. V obrích vlnách Atlantiku našiel nielen sám seba, ale tiež priateľského divokého delfína, ktorý mu zmenil život. Inšpirovaný delfíním kamarátom sa vydáva aj s rodinou na cesty po svetových oceánoch, kde sa stretáva tvárou v tvár s kosatkami drsnej Arktídy aj obrími keporkakmi južného Pacifiku. Či už zachytáva veľryby, potápačov alebo surfistov alebo príboj trieštiaci sa o prístavné mólo, jeho láska k prírode a fotografii hraničí až s posadnutosťou a hlboko sa odráža v jeho fotografiách.

„Snažím sa zachytiť krásy nášho úžasného sveta a ukázať ľuďom naozajstné poklady života. Dúfam, že môžem ľudí inšpirovať, aby žili vo väčšej harmónii s prírodou,“ popisuje svoj vzťah k fotografii George Karbus.

Jeho práca je uznávaná po celom svete a svedčia o tom i trofeje z najprestížnejších fotografických súťaží sveta, akými sú Wildlife Photographer of the Year, Nature’s Best Photography, Outdoor Photographer of the Year alebo Red Bull Illume. Služby Georga Karbusa pravidelne využívajú spoločnosti ako Nikon, BBC, Sandisk, Red Bull alebo Suunto. Jeho diela boli vystavované vo svetových galériách vo Washingtone, Hong Kongu, Londýne a Japonsku. Pravidelne publikuje v časopisoch Nature´s Best, BBC Wildlife magazine, BBC Focus, Nikon Pro a Outdoor Photography.