Nikon Imaging | United Kingdom and Republic of Ireland | Europe

ŽIVOTOPIS

DAN VOJTĚCH

Už pri štúdiu fotografie na Univerzite Tomáša Baťu v Zlíne prejavoval Dan Vojtěch výrazné nadanie pri fotení hlavne adrenalínových športov – veď aj ocenenie Nikon No.1 Talent v roku 2006 a následne o rok neskôr víťazstvo v Nikon No.1 Profi je toho jasným dôkazom.

Keď potom Dan Vojtěch vyhral v roku 2013 kategóriu New Creativity v súťaži Red Bull Illume, Jym Wilson, senior fotoeditor USA Today a jeden z porotcov Red Bull Illume, povedal: „Existujú talentovaní fotografi, ale aj geniálni fotografi. Tí, ktorí tu zvíťazili, nie sú len akční fotografi, ale aj ľudia s úžasnými technickými a umeleckými schopnosťami.“ Jeho slová boli určené všetkým oceneným, avšak ak by platili len pre Dana Vojtěcha, ich význam sa nezmení.

Dan Vojtěch je neprehliadnuteľnou tvárou – nielen športovej – fotografie. Pracuje nielen v Čechách, ale v podstate po celom svete pre významné spoločnosti, časopisy, agentúry. Okrem komerčnej práce sa zaoberá tiež voľnou tvorbou. Dan Vojtěch je nielen Nikon ambasádorom, no patrí aj do celosvetového tímu oficiálnych Red Bull fotografov.