Nikon Imaging | United Kingdom and Republic of Ireland | Europe

About Us

Braňo Šimončík

Prvé impulzy záujmu o zachytenie obrazu dostal Braňo už v detstve od svojho otca, ktorý je tiež fotograf. Profesionálne a s vášňou sa začal fotografovaniu venovať vo svojich 20 rokoch, s príchodom prvých digitálnych fotoaparátov.

Dnes Braňo fotí predovšetkým módu a portréty a svojou tvorbou si získal ohlas v celom fashion svete. Svoju kariéru však prekvapivo naštartoval dokumentárnou prácou – záujem verejnosti aj kritikov vyvolala predovšetkým medzinárodne oceňovaná séria snímok kubánskych boxerov v Guantanáme. Potom sa ale nechal vtiahnuť do sveta prepracovaných strihov a perfektných tiel. Súčasne s módou je však jeho tvorba intenzívne prítomná aj v oblasti portrétovej a reklamnej fotografie.

Branislav Šimončík je meno, ktoré rezonuje po celom svete a stojí za mnohými titulnými stránkami a editoriálmi módnych biblií. Jeho práce je možné vidieť v tých najlepších módnych magazínoch od Elle po pánsky GQ a na svojom konte má prestížne spolupráce s topmodelkami ako Izabel Goulart, Karolina Kurková, Eva Herzigová alebo Winnie Harlow.

Braňov objektív zachytil v doposiaľ nepoznanej podobe aj mnohé osobnosti mimo sveta módy, napríklad Carlosa do Carmo, Camerona Dallasa alebo Jaromíra Jágra.

Už niekoľko rokov sú jeho snímky súčasťou Medzinárodného festivalu módnej fotografie v Cannes, naposledy výrazne zarezonoval špeciálny projekt „Krok k rovnosti“ (Um Passo Pela Igualdade), v ktorom Braňo vytvoril tucet fotografií najvýznamnejších portugalských mužov. Kniha fotografií a výstava v lisabonskom Berardo Collection Museum zaznamenali obrovský úspech.