29-11-2022

NIKON VYDÁVA VERZIU 1.3.0 SYSTÉMU NX FIELD NA DIAĽKOVÉ FOTOGRAFOVANIE

Amsterdam, Holandsko, 29. novembra 2022: Spoločnosť Nikon s potešením oznamuje vydanie verzie 1.3.0 aplikácie NX Field – najnovšej verzie systému na diaľkové fotografovanie pre profesionálne agentúry. Táto aktualizácia podporuje nahrávanie videosekvencií pomocou fotoaparátu Z 9 – plnoformátového (formát FX) mirrorless fotoaparátu od spoločnosti Nikon – a rozširuje možnosti snímania na diaľku.

Ukážka obrazovky pri používaní

Verzia 1.3.0 umožňuje pomocou tabletu meniť nastavenia fotoaparátu, zobraziť živý náhľad viacerých fotoaparátov pripojených k systému NX Field súčasne a vykonávať operácie, ako napríklad spustenie či zastavenie nahrávania videosekvencie, a to na jednej obrazovke. To všetko je možné vykonávať pri súčasnom nahrávaní videosekvencie pomocou fotoaparátu Z 9. NX Field ver. 1.3.0 tiež zobrazuje náhľad z viacerých pripojených fotoaparátov pomocou hlavného/sekundárneho zobrazenia. To uľahčuje vykonávanie presných operácií, ako je zaostrovanie či výber zaostrovacieho bodu, a umožňuje jednému fotografovi/tvorcovi videosekvencií alebo malej skupine dosiahnuť efektívnejší pracovný tok pri práci s videosekvenciami, než bolo možné predtým.

Nové funkcie tiež umožňujú lepšie ovládanie vzdialených fotoaparátov pomocou hlavného fotoaparátu. Spojenie medzi vzdialenými fotoaparátmi a serverom FTP sa zobrazuje v hľadáčiku hlavného fotoaparátu a na displeji živého náhľadu, čo uľahčuje používanie a zároveň umožňuje zobrazovať stav pripojených vzdialených fotoaparátov. Podporovaný je rýchly a vysoko bezpečný prenosový protokol FTPS a rozšírili sa aj typy obrázkov, ktoré je možné nahrať, čo umožňuje výber formátu „JPEG“ alebo „NEF (RAW) + JPEG“ v závislosti od podmienok siete.

Spoločnosť Nikon bude pokračovať v poskytovaní aktualizácií pre systém NX Field na podporu profesionálnych fotografov a tvorcov obrazového obsahu, ktorí pracujú v prvej línii reportážnej fotografie a fotografujú rozhodujúce okamihy.

O spoločnosti Nikon

Spoločnosť Nikon je popredný svetový poskytovateľ fotografických produktov a služieb. Jej inovatívne optické technológie – od spotrebiteľských a profesionálnych fotoaparátov cez objektívy a systémové príslušenstvo až po športovú a rekreačnú optiku – stavajú na viac ako 100 rokoch skúseností. Značka je globálne uznávaná, pokiaľ ide o stanovovanie nových štandardov v oblasti dizajnu a výkonu, pričom revolučné mirrorless fotoaparáty Nikon radu Z a objektívy NIKKOR Z predstavujú novú dimenziu optickej kvality.

Spoločnosť Nikon sa zaviazala byť lídrom v oblasti fotografie a umožňuje niektorým z najlepších svetových vizuálnych umelcov dosiahnuť svoj tvorivý potenciál prostredníctvom vizuálneho rozprávania príbehov. Jej oceňované fotografické vybavenie umožňuje fotografom a filmárom realizovať svoje kreatívne vízie na najvyššej úrovni. Jej oceňovaná športová a rekreačná optika približuje svet, od pozorovania vtákov a hviezd cez sledovanie divadelných predstavení až po golf a cestovanie. Spoločnosť Nikon ako dôveryhodný partner s víziou spája všetky úrovne tvorcov obsahu prostredníctvom zainteresovanej komunity, bezkonkurenčných technických znalostí a prístupu k vzdelávacím zdrojom prostredníctvom iniciatív, ako je napríklad Nikon School.