13-10-2021

NIKON PRIDÁVA DO SVOJHO RADU OBJEKTÍVOV NIKKOR Z VŠESTRANNÝ OBJEKTÍV SO ZOOMOM PRE FORMÁT DX

Amsterdam, Holandsko, 13. októbra 2021: Spoločnosť Nikon dnes predstavuje objektív NIKKOR Z DX 18 – 140 mm f/3,5 – 6,3 VR, ktorý ponúka vynikajúcu kvalitu obrazu a všestrannosť pre tých, ktorí fotografujú na širokej, štandardnej alebo veľkej ohniskovej vzdialenosti.

Tento pokročilý objektív pre formát DX je ideálnym spoločníkom na cesty a ponúka vynikajúcu optiku pri fotografovaní na diaľku aj pri bližších záberoch. To znamená, že ho možno použiť v akomkoľvek fotografickom scenári – od širokých panorám až po podmanivé portréty.

Tento ľahko použiteľný objektív je ideálny pre tých, ktorí prechádzajú z fotografovania pomocou smartfónu a odstraňuje potrebu veľkej tašky s výbavou. Váži iba 315 g a rozsah ohniskových vzdialeností 18 – 140 mm poskytuje optimálnu rovnováhu medzi nízkou hmotnosťou potrebnou pre vynikajúcu prenosnosť a schopnosťou zachytiť typické scény pri cestovaní.

Vstavaný systém stabilizácie obrazu eliminuje chvenie rúk alebo fotoaparátu a umožňuje používateľom fotografovať s časmi uzávierky dlhšími až o päť expozičných hodnôt. Výsledkom sú ostré snímky bez rozmazania dokonca aj v zlých svetelných podmienkach, či už ide o atmosférické zábery v interiéri alebo fotografovanie mestských scenérií v noci.

Objektív NIKKOR Z DX 18 – 140 mm f/3,5 – 6,3 VR podporuje aj nahrávanie ostrých a plynulých videosekvencií, čo podčiarkuje jeho univerzálny charakter. Automatické zaostrovanie objektívu je rýchle a skvelo spolupracuje s funkciou AF s detekciou očí fotoaparátov radu Z, čo zabezpečuje, že máte zaostrené presne to, čo potrebujete. Výsledkom sú nádherné zábery z ciest a dobrodružstiev.

Tento objektív formátu DX je navrhnutý tak, aby bol chránený pred poveternostnými vplyvmi. Je dobre utesnený proti prachu a kvapkám vody, čo znamená, že ho možno použiť vo väčšine prostredí.

NIKKOR Z DX 18 – 140 mm f/3,5 – 6,3 VR – váš perfektný spoločník na cesty:

• Všestranný objektív formátu DX so zoomom a vynikajúcou optikou
• Kompaktné a ľahké telo, perfektný na cesty
• Výkonný objektív so 7,8-násobným priblížením, ktorý vás priblíži k objektu lepšie, ako kedykoľvek predtým
• Fantastická najkratšia zaostriteľná vzdialenosť iba 0,20 m pri širokých ohniskových vzdialenostiach
• Režim stabilizácie obrazu, ktorý umožňuje snímať s časmi uzávierky dlhšími až o 5 expozičných hodnôt bez chvenia fotoaparátu
• Elektromagnetický mechanizmus clony využívajúci signály z fotoaparátu na ešte presnejšie ovládanie clony a konzistentne stabilné riadenie expozície
• Skvelý na snímanie videosekvencií a fotografií, s ľahko použiteľnými ovládacími prvkami
• Utesnený proti prachu a kvapkám vody

O spoločnosti Nikon

Spoločnosť Nikon je popredný svetový poskytovateľ fotografických produktov a služieb. Jeho inovatívne optické technológie – od spotrebiteľských cez profesionálne fotoaparáty, objektívy až po systémové príslušenstvo – stavajú na viac ako 100 rokoch skúseností. Značka je globálne uznávaná, pokiaľ ide o stanovovanie nových štandardov v oblasti dizajnu a výkonu, pričom revolučné mirrorless fotoaparáty Nikon radu Z a objektívy NIKKOR Z predstavujú novú dimenziu optickej kvality.

Spoločnosť Nikon sa zaviazala byť lídrom v oblasti fotografie a umožňuje niektorým z najlepších svetových vizuálnych umelcov dosiahnuť svoj tvorivý potenciál prostredníctvom vizuálneho rozprávania príbehov. Jej oceňované vybavenie umožňuje fotografom a filmárom realizovať svoje kreatívne vízie na najvyššej úrovni.

Ako dôveryhodný partner s víziou spája všetky úrovne tvorcov obsahu prostredníctvom zainteresovanej komunity, bezkonkurenčných technických znalostí a prístupu k vzdelávacím zdrojom prostredníctvom iniciatív, ako je napríklad Nikon School.