20-09-2022

VYDAJTE SA DO ŠÍRAV S NOVÝM OBJEKTÍVOM NIKKOR Z 17 – 28 mm f/2,8

Amsterdam, Holandsko, 20. septembra 2022: Spoločnosť Nikon dnes uvádza svoj doteraz najľahší širokouhlý plnoformátový mirrorless objektív so zoomom: NIKKOR Z 17 – 28 mm f/2,8. Tento svetelný ultraširokouhlý objektív so zoomom je nevyhnutným objektívom na cestovanie, fotografovanie udalostí a kreatívne rozprávanie príbehov. Je navrhnutý tak, aby umožnil fotografom a filmárom rozšíriť svoje kreatívne možnosti – a nosiť menšiu záťaž.

Od impozantných panorám až po detaily vypĺňajúce celý záber – NIKKOR Z 17 – 28 mm f/2,8 je dokonalý objektív, s ktorým môžete rozprávať rozmanité vizuálne príbehy z jedinečného uhla pohľadu. Krajiny alebo mestské panorámy. Rozľahlá obloha alebo pouličné scény. Architektúra či interiéry. Rozsah ohniskových vzdialeností 17 – 28 mm umožňujú fotografom zachytiť detailné širokouhlé zábery, ktoré obsiahnu všetko, alebo sa hrať s mierkou a zdôrazňovať perspektívu. Filmári môžu širokými zábermi vtiahnuť diváka do scény alebo vytvoriť dojem priestoru pri natáčaní v úzkych priestoroch.

Objektív NIKKOR Z 17 – 28 mm f/2,8 je navrhnutý tak, aby umožňoval sebavedomé a kreatívne fotografovanie širokouhlých záberov, pričom je všestranný a ľahko sa používa. Konštantne vysoká svetelnosť objektívu f/2,8 je skvelá na snímanie v prirodzenom svetle alebo kreatívnu prácu s časmi uzávierky – objektív dokáže pri snímaní s doširoka otvorenou clonou vykresliť veľký a krásny bokeh. Používatelia, ktorí chcú dosiahnuť dramatické ultraširokouhlé detailné zábery, využijú najkratšiu zaostriteľnú vzdialenosť objektívu iba 0,19 m, ktorá umožňuje vytvárať ostré a detailné snímky pri fotografovaní zblízka. Široký prstenec zoomu navyše umožňuje pohodlnú manipuláciu a stabilnú kompozíciu. Rýchlo reagujúce automatické zaostrovanie od spoločnosti Nikon umožňuje rýchlo zaostriť na objekt bez ohľadu na to, či sa nachádza v popredí alebo v pozadí.

Zurab Kiknadze, produktový manažér spoločnosti Nikon Europe, povedal: „Ak cestujete, fotografujete udalosti, alebo len radi rozprávate príbehy, objektív NIKKOR Z 17 – 28 mm f/2,8 vám prinesie zaujímavé kompozície a dramatické perspektívy na dosah ruky. Tento ultraširokouhlý objektív so zoomom je vyrobený tak, aby mohol zostať na vašom fotoaparáte a šiel s vami kamkoľvek pri hľadaní nových inšpirácií alebo opätovnom navštevovaní známych miest s cieľom zachytiť ich z nových, odvážnych uhlov.“

Súhrn hlavných vlastností: NIKKOR Z 17 – 28 mm f/2,8

Ľahký ultraširokouhlý objektív so zoomom s rozsahom ohniskových vzdialenosti 17 – 28 mm: vynikajúca ostrosť a menšie skreslenie – dokonca aj pri snímaní na 17 mm ultraširokouhlom konci rozsahu zoomu.
Krátka zaostriteľná vzdialenosť pri snímaní zblízka: najkratšia zaostriteľná vzdialenosť iba 0,19 m umožňuje vytvárať ostré a detailné snímky pri fotografovaní zblízka.
Konštantne vysoká svetelnosť objektívu f/2,8: zachováva konzistentnú expozíciu v celom rozsahu zoomu. To je skvelé na snímanie v prirodzenom svetle alebo kreatívnu prácu s časom uzávierky a hĺbkou ostrosti.
Krásny veľký bokeh: široký bajonet Nikon Z, svetelnosť f/2,8 a clona s 9 lamelami umožňujú pri snímaní s doširoka otvorenou clonou vykresliť bokeh ako veľké, jemné kruhy, pričom bokeh je zvýraznený aj pri snímaní na krátke vzdialenosti.
Skvelý aj na snímanie videosekvencií: videosekvencie nebudú rušiť zvuky zaostrovania. Zmena uhla záberu pri zaostrovaní je dramaticky redukovaná, takže používatelia môžu plynulo zaostrovať pri zachovaní kompozície.
Spoľahlivé zaostrovanie: Automatické zaostrovanie je plynulé, tiché a presné.
Jednoduché ovládanie prispôsobiteľný tichý ovládací prstenec a široký prstenec zoomu, ktoré sa jednoducho ovládajú aj keď máte oko pri hľadáčiku.
Pripravený na cestovanie: je ľahký (hmotnosť iba cca 450 g) a utesnený, aby bol chránený pred prachom a kvapkami vody.¹

¹ Nie je zaručené, že objektív bude odolný voči prachu a kvapkajúcej vode vo všetkých situáciách a za každých podmienok.

O spoločnosti Nikon

Spoločnosť Nikon je popredný svetový poskytovateľ fotografických produktov a služieb. Jej inovatívne optické technológie – od spotrebiteľských a profesionálnych fotoaparátov cez objektívy a systémové príslušenstvo až po športovú a rekreačnú optiku – stavajú na viac ako 100 rokoch skúseností. Značka je globálne uznávaná, pokiaľ ide o stanovovanie nových štandardov v oblasti dizajnu a výkonu, pričom revolučné mirrorless fotoaparáty Nikon radu Z a objektívy NIKKOR Z predstavujú novú dimenziu optickej kvality.

Spoločnosť Nikon sa zaviazala byť lídrom v oblasti fotografie a umožňuje niektorým z najlepších svetových vizuálnych umelcov dosiahnuť svoj tvorivý potenciál prostredníctvom vizuálneho rozprávania príbehov. Jej oceňované fotografické vybavenie umožňuje fotografom a filmárom realizovať svoje kreatívne vízie na najvyššej úrovni. Jej oceňovaná športová a rekreačná optika približuje svet, od pozorovania vtákov a hviezd cez sledovanie divadelných predstavení až po golf a cestovanie.

Spoločnosť Nikon ako dôveryhodný partner s víziou spája všetky úrovne tvorcov obsahu prostredníctvom zainteresovanej komunity, bezkonkurenčných technických znalostí a prístupu k vzdelávacím zdrojom prostredníctvom iniciatív, ako je napríklad Nikon School.