06-07-2022

NIKON PREDSTAVUJE NAJNOVŠIU AKTUALIZÁCIU FIRMVÉRU PRE FOTOAPARÁT Z 9

Amsterdam, Holandsko, 6. júla 2022: Spoločnosť Nikon s potešením oznamuje vydanie firmvéru verzie 2.10 pre svoju vlajkovú loď – plnoformátový mirrorless fotoaparát Nikon Z 9.

Aktualizácia prináša novú funkciu High-Frequency Flicker Reduction (redukcia vysokofrekvenčného blikania), ktorá po aktivácii v režime fotografovania umožňuje jemné doladenie času uzávierky v menších prírastkoch. Predtým bolo možné nastavovať čas uzávierky v krokoch po 1/3 alebo 1/2 EV, avšak táto nová funkcia umožňuje používateľom nastavovať čas uzávierky v krokoch až 1/96* EV.

Možnosť nastaviť čas uzávierky presnejšie než kedykoľvek predtým umožňuje mať pod kontrolou efekt blikania – a to aj keď je počas snímania v zábere svetelná reklama alebo vysokofrekvenčné LED osvetlenie.

Aktualizácia tiež zlepšuje výkon automatického zaostrovania so sledovaním objektu, najmä pri snímaní malých objektov – napríklad takých, ktoré zaberajú iba veľmi malú časť záberu. Okrem toho bola vylepšená presnosť zaostrovania pri použití automatického zaostrovania s detekciou očí alebo tváre s kontinuálnym automatickým zaostrovaním (AF-C). Tieto vylepšenia pomôžu fotografom a filmárom dosiahnuť stabilnejšie snímanie.

Spoločnosť Nikon sa neustále snaží vyhovieť potrebám používateľov prostredníctvom pravidelných aktualizácií firmvéru a poskytuje užitočné funkcie.

* Keď je zapnutá funkcia High-Frequency Flicker Reduction, čas uzávierky sa dá jemne doladiť vo veľmi malých prírastkoch v rozsahu 1/8 000 a 1/30 s.

O spoločnosti Nikon

Spoločnosť Nikon je popredný svetový poskytovateľ fotografických produktov a služieb. Jeho inovatívne optické technológie – od spotrebiteľských cez profesionálne fotoaparáty, objektívy až po systémové príslušenstvo – stavajú na viac ako 100 rokoch skúseností. Značka je globálne uznávaná v oblasti stanovovania nových štandardov v oblasti dizajnu a výkonu, pričom revolučné mirrorless fotoaparáty Nikon radu Z a objektívy NIKKOR Z predstavujú novú dimenziu optickej kvality.

Spoločnosť Nikon sa zaviazala byť lídrom v oblasti fotografie a umožňuje niektorým z najlepších svetových vizuálnych umelcov dosiahnuť svoj tvorivý potenciál prostredníctvom vizuálneho rozprávania príbehov. Jej oceňované vybavenie umožňuje fotografom a filmárom realizovať svoje kreatívne vízie na najvyššej úrovni.

Ako dôveryhodný partner s víziou spája všetky úrovne tvorcov obsahu prostredníctvom zainteresovanej komunity, bezkonkurenčných technických znalostí a prístupu k vzdelávacím zdrojom prostredníctvom iniciatív, ako je napríklad Nikon School.