29-06-2021

NIKON VYVÍJA NOVÝ OBJEKTÍV RADU Z S VYSOKÝM ROZSAHOM ZOOMU

Amsterdam, Holandsko, 29. júna 2021: Spoločnosť Nikon dnes oznámila vývoj objektívu NIKKOR Z DX 18 – 140 mm f/3,5 – 6,3 VR – objektívu s veľkým rozsahom zoomu pre mirrorless fotoaparáty formátu APS-C (formát Nikon DX), ktoré využívajú bajonet Nikon Z. Vydanie objektívu je naplánované na koniec tohto roka.

* Vzhľad produktu sa môže od fotografie zobrazenej vyššie líšiť.

Objektív NIKKOR Z DX 18 – 140 mm f/3,5 – 6,3 VR bude podporovať snímanie širokej škály scén – od širokouhlých až po ohniskové vzdialenosti teleobjektívu a na krátke vzdialenosti. Tento kompaktný a ľahký objektív umožní snímanie statických snímok a videosekvencií v najrôznejších situáciách.

Vývoj tohto objektívu je dôkazom nepretržitého úsilia spoločnosti Nikon o dosiahnutie novej dimenzie optického výkonu. Spoločnosť Nikon nielenže naďalej uspokojuje potreby používateľov, prispieva aj k rozvoju kultúry fotografovania a rozširuje možnosti vyjadrovania obrazom.

O spoločnosti Nikon

Spoločnosť Nikon je popredný svetový poskytovateľ fotografických produktov a služieb. Jeho inovatívne optické technológie – od spotrebiteľských cez profesionálne fotoaparáty, objektívy až po systémové príslušenstvo – stavajú na viac ako 100 rokoch skúseností. Značka je globálne uznávaná v oblasti stanovovania nových štandardov v oblasti dizajnu a výkonu, pričom revolučné mirrorless fotoaparáty Nikon radu Z a objektívy NIKKOR Z predstavujú novú dimenziu optickej kvality.

Spoločnosť Nikon sa zaviazala byť lídrom v oblasti fotografie a umožňuje niektorým z najlepších svetových vizuálnych umelcov dosiahnuť svoj tvorivý potenciál prostredníctvom vizuálneho rozprávania príbehov. Jej oceňované vybavenie umožňuje fotografom a filmárom realizovať svoje kreatívne vízie na najvyššej úrovni.

Ako dôveryhodný partner s víziou spája všetky úrovne tvorcov obsahu prostredníctvom zainteresovanej komunity, bezkonkurenčných technických znalostí a prístupu k vzdelávacím zdrojom prostredníctvom iniciatív, ako je napríklad Nikon School.