02-06-2021

Spoločnosť Nikon sa pripravuje rozšíriť svoj rad objektívov s bajonetom Nikon Z a vyvíja objektívy NIKKOR Z 28 mm f/2,8 a NIKKOR Z 40 mm f/2

Amsterdam, Holandsko, 2. júna 2021: Spoločnosť Nikon s potešením oznamuje vývoj objektívov NIKKOR Z 28 mm f/2,8 a NIKKOR Z 40 mm f/2. Tieto nové kompaktné a ľahké objektívy s pevnou ohniskovou vzdialenosťou boli vytvorené pre plnoformátové fotoaparáty (formát Nikon FX), ktoré využívajú bajonet Nikon Z. Uvedenie objektívov je naplánované na rok 2021.

NIKKOR Z 28 mm f/2,8

NIKKOR Z 40 mm f/2

Objektív NIKKOR Z 28 mm f/2,8 je vyvíjaný ako širokouhlý objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou, ideálny na každodenné fotografovanie. Objektív NIKKOR Z 40 mm f/2 je naproti tomu navrhnutý ako štandardný objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou, ktorý používateľom umožňuje jednoducho využívať bokeh ako súčasť svojho obrazového prejavu. Obidva objektívy budú ľahko použiteľné pre široký okruh používateľov vrátane tých, ktoré ešte len začínajú používať mirrorless fotoaparáty, a to v širokej škále každodenných scenárov.

Spoločnosť Nikon bude aj naďalej hľadať nové dimenzie optického výkonu pri súčasnom uspokojovaní potrieb používateľov. To v konečnom dôsledku prispieva k širšiemu rozvoju kultúry zobrazovania s nádejou na rozširovanie možností pri fotografickom vyjadrovaní.

* Vzhľad objektívov sa môže od fotografie zobrazenej vyššie líšiť.

O spoločnosti Nikon

Spoločnosť Nikon je popredný svetový poskytovateľ fotografických produktov a služieb. Jeho inovatívne optické technológie – od spotrebiteľských cez profesionálne fotoaparáty, objektívy až po systémové príslušenstvo – stavajú na viac ako 100 rokoch skúseností. Značka je globálne uznávaná v oblasti stanovovania nových štandardov v oblasti dizajnu a výkonu, pričom revolučné mirrorless fotoaparáty Nikon radu Z a objektívy NIKKOR Z predstavujú novú dimenziu optickej kvality.

Spoločnosť Nikon sa zaviazala byť lídrom v oblasti fotografie a umožňuje niektorým z najlepších svetových vizuálnych umelcov dosiahnuť svoj tvorivý potenciál prostredníctvom vizuálneho rozprávania príbehov. Jej oceňované vybavenie umožňuje fotografom a filmárom realizovať svoje kreatívne vízie na najvyššej úrovni.

Ako dôveryhodný partner s víziou spája všetky úrovne tvorcov obsahu prostredníctvom zainteresovanej komunity, bezkonkurenčných technických znalostí a prístupu k vzdelávacím zdrojom prostredníctvom iniciatív, ako je napríklad Nikon School.