Nikon Imaging | Slovakia | Europe

15.9.2010

SB- 700

Nikon uvádza blesk SB-700

Spoločnosť Nikon Europe dnes s potešením oznamuje uvedenie nového blesku SB-700 na trh. Blesk má sofistikované kompaktné telo, ľahko sa používa a obsahuje veľký počet funkcií. Jedná sa o vítaný doplnok pre každého, kto uvažuje o rozšírení svojej osvetľovacej techniky a používa systém kreatívneho osvetlenia Nikon.

 

Zurab Kiknadze, produktový manažér oddelenia objektívov, príslušenstva a softvéru spoločnosti Nikon Europe BV, hovorí: „Blesk SB-700 umožňuje rozšíriť kreatívny potenciál používateľov nad rámec štandardného vstavaného blesku fotoaparátu. Jednoducho sa integruje do systému digitálnych jednookých zrkadloviek Nikon a využíva výhody systému i-TTL, ktorý poskytuje optimálne výsledky s minimálnym úsilím."

 

Blesk je ideálny pre širokú škálu aplikácií, od portrétnej a štúdiovej fotografie až po fotografovanie rôznych udalostí a fotografovanie v noci - získate vysokú kvalitu, ktorú očakávate od bleskov Nikon.

 

Blesk má intuitívne rozhranie a jednoducho pochopiteľný systém ovládania a mnoho pokročilých funkcií, ktoré pochádzajú z profesionálneho blesku SB-900. Nájdete v ňom systém i-TTL - systém merania cez objektív, ktorý zabezpečuje presné meranie expozície a krokové zoomovanie s automatickou detekciou použitej ohniskovej vzdialenosti a prispôsobením výkonu blesku pre ohniskové vzdialenosti objektívov od 24 mm do 120 mm. Používatelia majú na výber z troch vzorov reflektoru, ktoré je možné rýchlo vybrať tak, aby zodpovedali rôznym snímaným scénam.

 

Blesk SB-700 je kompatibilný s fotoaparátmi formátu FX a DX a jeho rýchle bezdrôtové ovládanie bude atraktívne pre široké spektrum zákazníkov, vrátane pokročilých fotografov snažiacich sa rozšíriť svoj systém kreatívneho osvetlenia. Môže pracovať ako hlavný blesk (master) riadiaci až dve skupiny bleskov a ich svetelných pomerov. Blesk SB-700 sa dá nastaviť aj ako vzdialená jednotka.

Vďaka svojej otočnej hlave a vstavanej odraznej doštičke môže fotograf použiť blesk na osvetľovanie pomocou odrazov od stropov a stien. SB-700 ďalej obsahuje praktickú rozptylnú doštičku Nikon pre rovnomernejšie osvetlenie a zmäkčenie tieňov priameho blesku.

Blesk je vybavený aretačnou páčkou upevňovacieho mechanizmu, ktorá umožňuje blesk bezpečne pripojiť k fotoaparátu tak, aby nedochádzalo k nechcenému uvoľneniu. K dispozícii je aj voliteľné upevnenie odolné voči vplyvom počasia na fotografovanie v exteriéroch.

  

Nové vylepšené rozhranie panela LCD a intuitívne rozloženie ovládacích prvkov umožňuje rýchle a jednoduché nastavovanie funkcií.

 

Vďaka maximálnemu smernému číslu 38 (pre fotoaparáty formátu FX, pri štandardnom reflektore, ISO 100 a ohniskovej vzdialenosti objektívu 120 mm), má blesk dostatočný výkon, aby vyhovoval väčšine potrieb na osvetlenie pri každodennom fotografovaní.

 

Viackrokový výkonný zoom sa automaticky prispôsobí aktuálnej ohniskovej vzdialenosti objektívu, ktorý je pripojený k fotoaparátu, a pokrýva zorné uhly v rozsahu 24 mm až 120 mm.

 

Rýchly výber jedného z troch vzorov reflektora zabezpečuje, že blesk vyhovuje každej fotografovanej situácii, a preto sa jedná o ideálny blesk pre veľký počet scén. Vzor so zdôrazneným stredom (CW) ponúka vyšší výkon a vyššie smerné číslo a je ideálny pre rozlíšenie snímaného objektu od okolia. Rovnomerné nastavenie (EVEN) je vhodné pre skupinové fotografie v interiéroch alebo fotografie rovných plôch a štandardné nastavenie (STD) dáva mierny dôraz na stred a je vhodné pre väčšinu ostatných situácií.

 

Vysokorýchlostné dobíjanie trvá pri použití NiMH a alkalických batérií približne 2,5 sekundy a pri použití lítiových batérií približne 3,5 sekundy.

 

Rýchle ovládanie v bezdrôtovom režime umožňuje meniť svetelné pomery zábleskových jednotiek skupiny A a B. Blesk môže fungovať aj ako vzdialená jednotka v systéme kreatívneho osvetlenia Nikon.

 

SB-700 automaticky deteguje zahriatie hlavy blesku a pri zvýšení jej teploty zvýši dobíjací čas, čím chráni blesk proti tepelnému poškodeniu.

 

Firmvér blesku je možné jednoducho aktualizovať cez digitálne jednooké zrkadlovky Nikon.

 

 SB-700 sa dodáva s pevnými plastovými farebnými filtrami (žiarivkový a žiarovkový), ktoré sú trvanlivé, tepelne odolné a používajú sa jednoduchšie ako konvenčné fóliové filtre. Blesk tieto dva typy pevných farebných filtrov automaticky rozpoznáva a nastaví vo fotoaparáte optimálnu farebnú teplotu v závislosti od informácií o filtroch, ktoré blesk SB-700 odošle. K dispozícii je tiež voliteľná súprava farebného filtra SJ-4.