Nikon Imaging | Slovakia | Europe

08.01.2013

Spoločnosť Nikon uvádza na trh dva nové fotoaparáty Nikon 1

Spoločnosť Nikon víta do rodiny Nikon 1 dvoch nových členov: fotoaparát Nikon 1 J3 s najmenším telom na svete¹ a jednoducho štýlový fotoaparát Nikon 1 S1 – prvý model novej série S. Oba fotoaparáty sú vybavené najkratším oneskorením uvoľnenia spúšte na svete² a najrýchlejším sériovým snímaním na svete³.

Fotoaparát Nikon 1 J3 stavia na úžasnej rýchlosti a ultraprenosnom dizajne, ktorý pomohol modelu Nikon 1 J1 stať sa najpredávanejším systémovým fotoaparátom v Európe⁴. Luxusný vonkajší povrch najmenšieho tela na svete¹ fotoaparátu J3, ktoré je vyrobené z hliníka, je ešte krajšie na dotyk ako na pohľad. Vďaka najkratšiemu oneskoreniu uvoľnenia spúšte na svete² a najrýchlejšiemu sériovému snímaniu na svete³ je tento fotoaparát vždy pripravený zachytiť rozhodujúce okamihy aktívneho životného štýlu pomocou snímok s vysokým rozlíšením a videosekvencií v rozlíšení Full HD.

Fotoaparát Nikon 1 S1 je prvým modelom novej série S, ktorá predstavuje rýchle, štýlové a jednoduché telá fotoaparátov prinášajúcich vynikajúce výsledky s ešte menším úsilím. Fotoaparát Nikon 1 S1 je navrhnutý pre rýchlosť a jednoduchosť. Jeho používanie je rovnako pohodlné a jednoduché ako používanie kompaktného fotoaparátu, zároveň je však oveľa výkonnejšie a rýchlejšie a ponúka vyššiu kvalitu snímky.

Nikon 1 J3 aj Nikon 1 S1 používajú rovnakú technológiu Nikon 1 druhej generácie, ktorá bola nedávno uvedená fotoaparátom Nikon 1 V2 a je určená pre nadšencov fotografovania. Tieto fotoaparáty využívajú nové úrovne rýchlosti a presnejší výkon spolu s inteligentnými funkciami novej generácie, ako sú Výber živého nastavenia a Zachytenie najlepšieho okamihu alebo bezdrôtový prenos fotografií pomocou voliteľného prívesku siete Wi-Fi.

Jordi Brinkman, produktový manažér oddelenia kompaktných systémových fotoaparátov Nikon 1 spoločnosti Nikon Europe, hovorí: „Fotoaparátom Nikon 1 J3 sme veľmi nadšení. Je menší a rýchlejší než akýkoľvek iný fotoaparát s vymeniteľným objektívom, ktorý ste vlastnili alebo môžete nájsť na trhu. Je ihneď pripravený zakročiť – vďaka tomu môže každý zachytávať rozhodujúce okamihy pomocou snímok vo vysokom rozlíšení a videosekvencií v rozlíšení Full HD.“

Pokračuje: „Sme tiež veľmi radi, že môžeme rozšíriť rodinu fotoaparátov Nikon 1 uvedením novej série S, ktorá bude obsahovať jednoduché a štýlové fotoaparáty. Fotoaparát Nikon 1 S1 je ideálny pre mladé rodiny a jednotlivcov, ktorí obľubujú jednoduché používanie kompaktných fotoaparátov, ale vyžadujú rýchlejší výkon a vyššiu kvalitu snímok a videosekvencií. Vďaka intuitívnemu digitálnemu ovládaniu a sofistikovaným kreatívnym funkciám predstavuje fotoaparát Nikon 1 S1 rýchly systémový fotoaparát, ktorý umožňuje s osviežujúcou ľahkosťou snímať ostré a detailné snímky a videosekvencie zachytávajúce rušný život.“

Procesor EXPEED 3A spoločnosti Nikon s dvojitým spracovaním pracuje s dátami neuveriteľnou rýchlosťou a vďaka tomu ponúka jedinečný výkon v akejkoľvek situácii. Umožňuje dosiahnuť najrýchlejšie dávkové snímanie na svete³ rýchlosťou 15 snímok za sekundu s automatickým zaostrovaním⁵ a rýchlosťou až 60 snímok za sekundu⁶ s automatickým zaostrovaním s jedným zaostrovacím poľom. Vďaka tomu môžete snímať snímky vysokej kvality aj pri veľmi rýchlej akcii.

Objekty sú zaostrované bez meškania vďaka vylepšenému systému hybridného automatického zaostrovania, ktoré sa vyznačuje výnimočne rýchlym automatickým zaostrovaním s detekciou fázy pre pohyb vo vysokej rýchlosti a automatickým zaostrovaním s detekciou kontrastu umožňujúcim zachytávať jemné detaily aj pri slabom osvetlení. Snímač ihneď prepína medzi 73 zaostrovacími poľami s detekciou fázy a 135 zaostrovacími poľami s detekciou kontrastu podľa aktuálnej scény, čím zaručuje výnimočné snímky a videosekvencie v širokom rozsahu prostredí.

Funkcia Zachytenie najlepšieho okamihu zaručuje, že vždy vyfotografujete tú najlepšiu snímku. Pomocou jedného stlačenia tlačidla spúšte zachytí Inteligentný výber snímky až 20 snímok vo vysokom rozlíšení (až 15 v prípade fotoaparátu Nikon 1 S1) a odporučí až päť najlepších. Spomalené zobrazenie nasníma sériu až 20 snímok (až 15 v prípade fotoaparátu Nikon 1 S1), ktoré súčasne spomalene zobrazuje na monitore LCD pre jednoduchý výber okamihu, ktorý chcete uchovať.

Získajte podrobné fotografie a videosekvencie aj v situáciách so slabým osvetlením. Fotoaparát Nikon 1 S1 je vybavený rozlíšením 10,1 milióna pixlov s citlivosťou ISO v rozsahu 100 až 6 400. Fotoaparát Nikon 1 J3 zvyšuje rozlíšenie na 14,2 milióna pixlov a je vybavený citlivosťou ISO v rozsahu 160 až 6 400.

Snímač CMOS formátu CX spoločnosti Nikon ponúka ideálnu rovnováhu medzi veľkosťou, rýchlosťou a kvalitou snímky systému. Vďaka tomu umožňuje snímať statické zábery a videozáznamy s vysokou kvalitou bez zníženia prenosnosti. Možnosť snímania s vysokým nastavením citlivosti ISO znamená, že môžete zachytiť dostatočné množstvo svetla aj pri snímaní rýchlosťou až 60 snímok za sekundu.

Celá séria objektívov 1 NIKKOR ponúka optické produkty s vysokým výkonom, ktorý očakávate od značky Nikon. Ich kompaktná veľkosť a nízka hmotnosť prispievajú k pohodlnej prenosnosti systémových fotoaparátov Nikon 1 bez zníženia kvality obrazu. Pri snímaní pomocou skla od spoločnosti Nikon si môžete byť istí, že zachytávajú úžasne ostré snímky so živým zobrazením farieb a nádherným kontrastom.

Systémové fotoaparáty Nikon 1 sú optimalizované na snímanie vysoko kvalitných videosekvencií s vymeniteľnými objektívmi 1 NIKKOR, automatickým zaostrovaním s detekciou fázy, ktoré rýchlo a presne zaostruje na pohybujúce sa objekty a ponúka plynulé a tiché prechody automatického zaostrenia, vďaka ktorým pôsobia videosekvencie prirodzene a majú vynikajúci zvuk.

Fotoaparáty Nikon 1 J3 aj Nikon 1 S1 umožňujú snímať videosekvencie v rozlíšení Full HD rýchlosťou 60 a 30 snímok za sekundu a pri snímacej frekvencii 60i, 60p alebo 30p. Dokonca umožňujú počas záznamu videosekvencií snímať aj fotografie v plnom rozlíšení.⁷ Snímajte v režime Pokročilých videosekvencií a používajte ovládacie prvky P, S, A a M pre dokonalú kontrolu nad časom uzávierky a clonou s hladkými prechodmi automatického zaostrenia a dokonale čistým zvukom. Extrémnym spomalením záznamu možno dosiahnuť dramatické efekty pomocou rýchlosti snímania až 1 200 snímok za sekundu.⁸

Keď fotoaparát Nikon 1 J3 zdvihnete, budete prekvapení, ako odolne a pevne pôsobí. Tento kompaktný a atraktívny dizajn najmenšieho tela na svete¹ je luxusne vyrobený z ľahkého a vysoko kvalitného hliníka a je k dispozícii v bielej, čiernej, striebornej, červenej a béžovej farbe spolu s objektívmi sady v príslušných farbách.

Fotoaparát Nikon 1 S1 je malý, štýlový a jednoduchý. Je vybavený čistým minimalistickým dizajnom so zjednodušenými ovládacími prvkami a prehľadnými digitálnymi ponukami, ktoré umožňujú intuitívne ovládanie. Je k dispozícii v bielej, čiernej, ružovej, červenej alebo hnedozelenej farbe spolu s objektívmi sady v príslušných farbách.

Oba modely sú vybavené vstávanou kompaktnou zábleskovou jednotkou, ktorá sa automaticky vysúva a zaručí, že budete mať k dispozícii dostatočné osvetlenie vždy, keď ho potrebujete.

Výber živého nastavenia predstavuje rýchly a jednoduchý spôsob vylepšenia vašich fotografií skôr, než ich nasnímate. Umožňuje vám inštinktívne upraviť nastavenia tak, aby zachytili ​​akciu, vylepšili osvetlenie alebo rozmazali pozadie. Výsledky si môžete zobraziť v reálnom čase na jasnom monitore LCD s vysokým rozlíšením⁹ predtým, než snímku zachytíte.

V Kreatívnom režime môžete používať pre statické snímky filtre a efekty ešte pred zachytením snímky. Zlepšite náladu fotografovanej scény pomocou funkcie Zmäkčovací filter, zachyťte rozsiahle výhľady pomocou režimu Jednoduchá panoráma a užívajte si trvale perfektné osvetlenie pri použití režimu Nočný portrét.¹⁰
Funkcia Pohyblivá momentka predstavuje vynikajúci spôsob zachytenia viac ako jedného statického okamihu. Jedným stlačením vytvoríte pomocou fotoaparátu „živý obrázok“ zachytením krátkej spomalenej videosekvencie, ktorá končí samotnou snímkou. Pohyblivé momentky je možné uložiť ako jeden súbor MOV na uľahčenie zdieľania.

Ak chcete získať kontrolu, ktorá vám umožní snímať scény presne podľa vašich požiadaviek, oba fotoaparáty vám to umožnia pomocou rýchleho a priameho prístupu k ovládacím prvkom expozície P, S, A a M. Jednoducho otočte voličom režimov na Kreatívny režim a výberom možnosti P, S, A, M získajte úplnú kontrolu nad expozíciou, prioritou uzávierky, prioritou clony a manuálnym expozičným režimom.

Malý bezdrôtový mobilný adaptér WU-1b spoločnosti Nikon umožňuje rýchlo a ľahko posielať obrázky vo vysokej kvalite z fotoaparátu priamo do inteligentného telefónu alebo tabletu.¹¹ Môžete ľahko zdieľať okamihy s priateľmi a rodinou, posielať snímky do svojej obľúbenej sociálnej siete alebo si prezerať náhľady snímok na veľkej obrazovke. Dokonca môžete adaptér použiť na diaľkové ovládanie vášho fotoaparátu pomocou inteligentného zariadenia.

Rastúci rad voliteľného príslušenstva systému a objektívov 1 NIKKOR vám umožní spoločne s prenosnosťou, výkonom a rýchlosťou fotoaparátov Nikon 1 využiť všetky možnosti fotografovania a získať nové príležitosti. Vyskúšajte nový ultraširokouhlý teleobjektív 1 NIKKOR VR 6.7–13mm a kompaktný objektív s 10-násobným priblížením 1 NIKKOR VR 10–100mm. Získajte pevný a pohodlný spôsob uchopenia fotoaparátu vďaka gripu GR-N2100 a zachytávajte akciu pod hladinou vďaka kompaktnému a štýlovému vodotesnému puzdru WP-N2.

¹Najmenšie telo fotoaparátu na svete Platí k 29. novembru 2012 v kategórii digitálnych fotoaparátov s vymeniteľnými objektívmi, ktoré používajú obrazový snímač formátu CX alebo väčší.
²Najkratšie oneskorenie uvoľnenia uzávierky na svete: Platí podľa testov výkonnosti spoločnosti Nikon vykonaných pomocou režimu AF s jednotlivými zaostrovacími poľami a najkratšej ohniskovej vzdialenosti objektívu 1 NIKKOR VR 10-30mm f/3.5-5.6 v kategórii digitálnych fotoaparátov s vymeniteľnými objektívmi dostupnými k 29. novembru 2012.
³Najrýchlejšie sériové snímanie s vysokou rýchlosťou na svete rýchlosťou približne 15 snímok za sekundu s automatickým zaostrovaním: Platí na základe výskumu spoločnosti Nikon k 29. novembru 2012 v kategórii digitálnych fotoaparátov s vymeniteľnými objektívmi.
⁴Výskum trhu spoločnosti GfK označil Nikon 1 za najpredávanejší kompaktný systémový fotoaparát v roku 2012 do dnešného dátumu.
⁵V prípade snímok plnej veľkosti s automatickým zaostrovaním umožňuje fotoaparát J3 snímanie rýchlosťou približne 15 snímok za sekundu až 22 snímok a fotoaparát S1 rýchlosťou približne 15 snímok za sekundu až 15 snímok.
⁶V prípade snímok plnej veľkosti s automatickým zaostrovaním umožňuje snímať fotoaparát J3 rýchlosťou približne 60 snímok za sekundu až 20 snímok a fotoaparát S1 rýchlosťou približne 60 snímok za sekundu až 15 snímok. Zaostrovací režim je nastavený na AF-S. Zaostrenie a expozícia pre prvú snímku sú pevné.
⁷Zachytávanie snímok s plným rozlíšením bez prerušenia záznamu videosekvencie v režime Pokročilé videosekvencie: fotoaparát Nikon 1 J3 umožňuje zachytiť statický snímok s rozlíšením 14,2 milióna pixlov (pomer strán 3:2). Fotoaparát Nikon 1 S1 vyhotovuje statické snímky s rozlíšením 8 miliónov pixlov (pomer strán 16:9). Táto statická snímka nie je snímkou ​​uloženou z videosekvencie.
⁸Rýchlosti záznamu v režime Pokročilé videosekvencie: 400 snímok za sekundu pri veľkosti obrazu 640 x 240 alebo 1 200 snímok za sekundu pri veľkosti obrazu 320 x 120. Max. trvanie záznamu je 5 sekúnd.
⁹LCD monitor s vysokým rozlíšením: Fotoaparát Nikon 1 J3 má monitor s 921 000 bodmi a uhlopriečkou 7,5 cm (3") LCD monitor: Fotoaparát Nikon 1 S1 má monitor so 460 000 bodov a uhlopriečkou 7,5 cm (3 ").
¹⁰Režim Jednoduchá panoráma je k dispozícii len pre model Nikon 1 J3.
¹¹Kompatibilný s inteligentnými zariadeniami používajúcimi systémy Android™ a iOS. Pri použití zariadenia je potrebné nainštalovať softvér Wireless Mobile Adapter Utility, ktorý je k dispozícii zadarmo na stiahnutie v službách Google Play™ a iTunes®.
Android, Google, Google Play, YouTube a ďalšie označenia sú ochranné známky spoločnosti Google Inc.