22-06-2018

Oslava života pána Davida Douglasa Duncana

S veľkým zármutkom sme prijali správu o skone uznávaného amerického fotoreportéra pána Davida Douglasa Duncana. V spoločnosti Nikon trúchlime nad stratou drahého priateľa a kolegu a jeho pozostalým vyjadrujeme svoju úprimnú sústrasť.

Pán Duncan bol vojnovým fotografom, ktorý nám svojím dielom obšírne sprostredkoval vojenské konflikty v Tichomorí, Kórei a Vietname. Počas jeho dlhej kariéry boli jeho diela publikované v denníku The New York Times, časopise LIFE a veľkom počte ďalších publikácií. Okrem vojnových reportáží je známy tiež svojimi portrétmi Pabla Picassa.

Jeho obdiv k našim fotografickým produktom ho priviedol k propagovaniu značiek Nikon a NIKKOR po celom svete, za čo mu sme neskonale vďační. Počas svojej kariéry bol skvelým partnerom spoločnosti Nikon. S úctou si pripomíname nezmierny prínos, ktorý venoval žurnalistike počas svojho 102 rokov trvajúceho života.

Radi by sme vyjadrili naše najhlbšie poľutovanie nad jeho skonom. Chceme však tiež vzdať hold úžasnému kamarátovi a partnerovi, s ktorým sme spolu prežívali problémy i radosti minulého storočia. Ostane navždy v srdciach ľudí z jeho rodiny v spoločnosti Nikon.