Nikon Imaging | Slovakia | Europe

Nikon D3400 – Luskáčik v šere

Pri tomto exkluzívnom fotografovaní spolupracovala spoločnosť Nikon s Melissou Chapski a tanečným fotografom Laurentom Liotardom, aby ukázali, ako nová digitálna jednooká zrkadlovka formátu DX pre začínajúcich fotografov Nikon D3400 umožňuje zhotovovať vysokokvalitné snímky a okamžite ich zdieľať.

Pomocou #D3400vsere sa pozrite, ako Melissa interpretuje svetoznámu vianočnú klasiku a ako bolo amsterdamské divadlo De Brakke Grond pretvorené na jedinečné fotografovanie.

Fotografovanie s fotoaparátom Nikon D3400 pri slabom osvetlení | „Tanec Cukrovej víly“ v šere

Spoločnosť Nikon predstavuje „Tanec Cukrovej víly“ z Luskáčika

Laurent Liotardo

Laurent pochádza z Marseille v južnom Francúzsku a v súčasnosti žije v Londýne. Viac ako 10 rokov je profesionálnym fotografom. Špecializuje sa na tanečné, filmové a svadobné fotografovanie.

Laurentovej vášni k fotografovaniu dokáže konkurovať len jeho hlavná inšpirácia – balet. Od 17 rokov je profesionálnym baletným tanečníkom. Počas svojej kariéry najskôr vystupoval po celom Francúzsku. V roku 2003 prišiel do Spojeného kráľovstva, aby sa stal členom Anglického národného baletu, v ktorom tancuje dodnes. Laurent už dlhé roky používa fotoaparáty Nikon, konkrétne modely D810, D5 a D700 a je nadšeným používateľom objektívov NIKKOR s pevnou ohniskovou vzdialenosťou (AF-S NIKKOR 24 mm f/1,4G ED, AF-S VR Micro NIKKOR 105 mm f/2,8G IF-ED, AF-S NIKKOR 105 mm f/1,4E ED), ktoré uprednostňuje pred všetkými ostatnými objektívmi.

Melissa Chapski

19-ročná Melissa Chapski tancuje od svojich 15-tich rokov – vo svete baletu je to relatívne krátky čas. Pochádza z Massachusetts v Spojených štátoch. Navštevovala tréningový program Professional Training Program v škole Ellison Ballet v New Yorku. V súčasnosti žije v Amsterdame, kde od augusta 2015 tancuje v súbore Junior Company Holandského národného baletu. Zúčastnila sa na mnohých medzinárodných súťažiach. V roku 2015 získala zlaté medaily na súťažiach Indianapolis International Ballet Competition a Youth America Grand Prix.