Nikon Imaging | Slovakia | Europe

Okamih nárazu

Zachytenie „okamihu nárazu“ fotoaparátom D500

Ako zachytiť #OkamihNarazu? Spoločnosť Nikon sa spojila so svetovým šampiónom zmiešaných bojových umení v rámci dvoch divízií súťaže BAMMA Tomom „Fire Kid“ Duquesnoyom a športovým fotografom Tomom Milesom, aby zachytili okamih nárazu trvajúci zlomok sekundy a odhalili scény, ktoré by inak nebolo možné vidieť voľným okom.

Pozrite sa, ako vysoká rýchlosť spracovania a možnosti vysokej citlivosti ISO fotoaparátu Nikon D500 dokázali zachytiť neuveriteľne rýchlu superhviezdu zmiešaných bojových umení MMA, keď udierala do rôznych potravín z domácnosti, ako sú napríklad melóny, torty a tekvice.

Nikon D500 – Okamih nárazu

Životopis Toma Milesa

Tom Miles je profesionálny redakčný/komerčný športový a portrétny fotograf z Londýna v Spojenom kráľovstve. Fotografuje pre rôzne celoštátne časopisy a komerčných klientov, ako sú napríklad The Telegraph, Men’s Health a Men’s Fitness. Obzvlášť ho priťahuje oblasť športu a fitnessu, pretože ponúka veľmi široké spektrum práce a príležitosti na spoluprácu s niektorými vskutku inšpiratívnymi osobnosťami, ako sú napríklad Paula Radcliffe, Rory Mcllroy a Mo Farah, pričom zároveň vznikajú pamätné snímky.
Tom tiež učil na viac ako 30 univerzitách v Spojenom kráľovstve, viedol kurzy v Škole Nikon v Spojenom kráľovstve a tiež pre fotografickú asociáciu.
www.tmphoto.co.uk / www.photosmudger.com

Životopis Toma Duquesnoya

Tom Duquesnoy s prezývkou Fire Kid (ohnivé dieťa) je francúzsky šampión zmiešaných bojových umení (MMA) narodený 21. júna 1993 vo francúzskom meste Lens. Duquesnoy je od roku 2013 najlepším európskym bojovníkom v perovej hmotnostnej kategórii.

Získal európske opasky na podujatiach Belgium Beatdown a Killacam. V súčasnosti je držiteľom svetových titulov v perovej a bantamovej hmotnostnej kategórii súťaže BAMMA. Svoje prvé dva zápasy na podujatí Killacam vyhral iba za 35 sekúnd, vďaka čomu sa stal členom asociácie BAMMA (British Association of Mixed Martial Arts – Britská asociácia zmiešaných bojových umení), ktorá je najväčšou európskou organizáciou MMA.

Kampaň „Okamih nárazu“ spoločnosti Nikon | Čo má v súprave?

Kampaň „Okamih nárazu“ spoločnosti Nikon | Zo zákulisia