Nikon Imaging | Slovakia | Europe

Podpora našich miestnych komunít

Sme hrdí na iniciatívy, ktoré podporujeme, a snahy našich zamestnancov urobiť svet lepším miestom na život. Tieto projekty vedené našimi miestnymi národnými tímami predstavujú len niektoré so spôsobov podpory našich európskych komunít.

Deň dievčat – Nemecko

Spoločnosť Nikon GmbH sa pridala k celoštátnej iniciatíve, ktorá inšpiruje násťročné dievčatá, aby zvážili zamestnanie v oblastiach, ktoré boli tradične doménou mužov, a pozvali skupinu 13- až 15-ročných dievčat na workshopy z technického sveta mikroskopie a fotografie.

Darovanie krvi – Rusko

Spoločnosť Nikon Russia organizuje dvakrát do roka turné zamerané na darovanie krvi ako súčasť podpory pre deti s krvnými ochoreniami. Darovaná krv sa odovzdáva zdravotníckemu centru Dmitry Rogachev National Research Centre of Paediatric Haematology, Oncology and Immunology, ktoré poskytuje zdravotnú starostlivosť viac ako 500 deťom postihnutým ochoreniami krvi.

Čistenie pláží – Holandsko

Spoločnosti Nikon Europe a Nikon Netherlands spojili sily s nadáciou Sea First pri riešení problémov so znečistením miestnych pláži plastovým odpadom. Tím 44 zamestnancov spoločnosti Nikon – vrátane prezidentov spoločností Nikon Holdings Europe, Nikon Instruments Europe a Nikon Europe BV – zamieril na pláž, aby tam v priebehu troch hodín spolu pozbierali 2 000 ks odpadkov. Nadácia Sea First bola tiež obdarovaná dotáciou za svoju kriticky dôležitú prácu pri ochrane pláží a jej zakladateľ poskytol rozhovor na tému rastúceho problému znečistenia morí a o tom, ako môžu jednotlivci prispieť k boju proti tomuto problému.

Redukovať, znovu použiť a recyklovať – Maďarsko

Spoločnosť Nikon Hungary podporila program miestnej školy, ktorý učí deti povedomiu o životnom prostredí, odovzdaním siedmych paliet papiera na recykláciu. V rámci inej iniciatívy tiež zozbierali použiteľné hračky a odevy, ktoré budú na Vianoce odovzdané ľudom v núdzi, čo umožní znížiť množstvo odpadu a poskytnúť veľmi potrebnú podporu zraniteľným.

Charita vybraná zamestnancami – Spojené kráľovstvo a severské krajiny

Zamestnanci spoločnosti Nikon v Spojenom kráľovstve a severských krajinách každoročne vyberajú charitu, ktorú podporia. Od začatia projektu vo Veľkej Británii v roku 2005 personál vyzbieral viac ako 258 000 €. Podporované charity boli vždy z oblasti zdravotnej starostlivosti a patria medzi ne hospice, zariadenia starostlivosti o onkologických pacientov, výskumné centra Alzheimerovej choroby a zariadenia zamerané na duševné zdravie. Hoci naši zamestnanci sa zameriavajú na zhromaždenie peňažných prostriedkov, ich snaha tiež prináša charitám publicitu a vytvára príležitosť pre dobrovoľnícku prácu zamestnancov.

Light on Small (Svetlo pre najmenších) – Holandsko

Naše tri spoločnosti so sídlom v Amsterdame – Nikon Holdings Europe, Nikon Europe BV a Nikon Instruments Europe BV – od roku 2017 spolupracujú v rámci spoločného projektu s iniciatívou za ekologické školy vedenou organizáciou Foundation for Environmental Education (Nadácia pre environmentálne vzdelávanie, FEE) a vytvorili originálny program pod názvom „Light On Small“ (Svetlo pre najmenších). Financovaním nákladov na vývoj vzdelávacích materiálov a darovaním mikroskopov a fotoaparátov Nikon projekt pomáha zvyšovať povedomie o environmentálnych problémoch u detí školského veku. Tohto programu, ktorý stále prebieha, sa už zúčastnilo približne 300 detí z piatich škôl.